Mistrzowie Słowa i Obrazu z „Siódemki”

0
644

Sukcesy młodych recytatorów, wokalistów i artystów plastyków to w zamojskiej „Siódemce” już tradycja. Nic dziwnego- przecież jest ona Szkołą Odkrywców Talentów. Potwierdzają to również osiągnięcia uczniów w tegorocznych prestiżowych konkursach.

30 listopada w Lublinie odbył się finał VII Wojewódzkiego Festiwalu Słowa i Obrazu. Tegoroczna edycja poświęcona była twórczości Astrid Lindgren i Johna R.R. Tolkiena. Lubelski Festiwal cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem i gromadzi wielu utalentowanych wykonawców z całego województwa. Poziom konkursu jest naprawdę wysoki, a interpretacje utworów dojrzałe, osobiste i „klimatyczne”.

W tym roku w kategorii szkół gimnazjalnych zaszczytny tytuł Mistrza Słowa Województwa Lubelskiego otrzymał Michał Krawiec reprezentujący Szkołę Podstawową nr 7 w Zamościu, za świetną interpretację fragmentu „Hobbita”. Michał potwierdził swoją klasę podczas koncertu galowego, zbierając za swój występ gromkie brawa od zgromadzonej publiczności.

Maja Tymecka, uczennica kl. VI zamojskiej „Siódemki” dostała wyróżnienie w kategorii szkół podstawowych. Maja przedstawiła fragment „Ronji córki zbójnika” Astrid Lingren. Wyróżnienie otrzymała również Weronika Kawa z klasy VII za piękną pracę plastyczną ilustrującą twórczość szwedzkiej pisarki.
29 listopada wyróżnienia w VIII Ogólnopolskim Jesiennym Konkursie Poezji Śpiewanej „Na strunach poezji” wyśpiewali uczniowie: Zuzanna Gałan z II kl. gimnazjum i Franciszek Barnowski z kl. III.

Wraz z uczniami z ich sukcesów cieszą się nauczyciele, którzy przygotowali uczniów do konkursów: p. Maria Garbuz- Festiwal Słowa, p. Anna Sokalska- Wosiek – Festiwal Obrazu
i p. Katarzyna Beda – konkurs wokalny.
A to jeszcze nie koniec artystycznych sukcesów uczniów z siódemki. Za kilka dni w Lublinie odbędzie się galowy koncert laureatów XXI Jesiennego Konkursu Recytatorskiego
z udziałem Kacpra Gąski – ucznia kl. V Szkoły Podstawowej nr 7 w Zamościu.
Gratulacje dla wszystkich nagrodzonych i wyróżnionych młodych talentów!

Info i zdjęcia nadesłane

Poprzedni artykułRozczytane Miasto – podsumowanie projektu i finał konkursu “Literacki MMS”
Następny artykułZamość: Ślizganie czas zacząć.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments