21. Świąteczna Zbiórka Żywności

0
667

W najbliższy piątek (1 grudnia) rozpocznie się 21. Świąteczna Zbiórka Żywności. Podobnie jak w ubiegłym roku, akcja odbywa się również w sklepach Intermarché. Od 1 do 3 grudnia w wybranych sklepach tej sieci w całej Polsce (w tym także w Zamościu) będą mogli przekazać wolontariuszom produkty żywnościowe. Akcję pod hasłem „Dodaj świętom smaku”, na rzecz najbardziej potrzebujących, po raz kolejny organizuje Federacja Polskich Banków Żywności.

Jak wynika z sondażu CBOS z 2016 r. ponad połowa Polaków (65 proc.) uważa, że trzeba być bardziej wrażliwym i gotowym do niesienia pomocy innym ludziom. Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas, w którym stajemy się bardziej wrażliwi i angażujemy się w liczne akcje właśnie na rzecz najbardziej potrzebujących. Dlatego Banki Żywności od 1996 r. w okresie przedświątecznym prowadzą zbiórkę produktów spożywczych w sklepach na terenie całej Polski. Tegoroczna akcja odbywa się łącznie w blisko 3 000 punktów sprzedaży, w ponad 500 miejscowościach i wspiera ją rekordowa liczba 55 000 wolontariuszy.

Planując święta, myślimy o tym co ugotujemy, upieczemy, jak doprawimy świąteczne potrawy, żeby zasmakowały naszym najbliższym. Nie zapominajmy również o tych, dla których często jedyną przyprawą potrawy jest głód. O dzieciach, rodzinach, osobach samotnych, starszych, pozbawionych szansy na jakikolwiek ciepły posiłek. Robiąc zakupy dla siebie, kupmy kilka produktów spożywczych więcej dla innych i dodajmy smaku także ich świętom, by mogli spędzić je z godnością podkreśla Marek Borowski, Prezes Federacji Polskich Banków Żywności.

Uczestnictwo w Świątecznej Zbiórce Żywności jest bardzo proste. Wystarczy odwiedzić wybrany sklep Intermarché między 1 a 3 grudnia, zakupić kilka dodatkowych produktów spożywczych o długim terminie przydatności do spożycia, a następnie przekazać wolontariuszom w specjalnie oznakowanych punktach. Produkty zebrane w Intermarché trafią do 22 najbliżej zlokalizowanych Banków Żywności, a następnie zostaną przekazane lokalnym organizacjom społecznym, których odbiorcami są hospicja, schroniska dla ofiar przemocy, domy samotnej matki, noclegownie dla bezdomnych, jadłodajnie dla ubogich, domy dziecka i świetlice środowiskowe. Szczególnie mile widziane będą: konserwy, mąka, olej, cukier, słodycze, bakalie oraz przetwory owocowe i warzywne.

Jako Grupa Muszkieterów aktywnie włączamy się w działania na rzecz najbardziej potrzebujących. Stale współpracujemy z Bankami Żywności m.in. przy bożonarodzeniowych i wielkanocnych zbiórkach żywności. Cieszymy się, że możemy brać udział w akcjach, które mają wymierny wpływ na życie ludzi. Chcemy, by osoby najbardziej potrzebujące, w  radosnym czasie świąt nie musiały martwić się o ciepły posiłek. Właśnie dlatego zachęcamy wszystkich naszych Klientów do udziału w tej akcji – mówi Eliza Orepiuk-Szymura, Dyrektor Komunikacji i Informacji Grupy Muszkieterów w Polsce.

matriał nadesłany

Poprzedni artykułNasi wśród Najlepszych w Polsce
Następny artykułRadni jednomyślnie za wprowadzeniem Zamojskiej Karty Seniora
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments