Zamość: 2,3 mln zł dofinansowania na oświetlenie uliczne

0
1270
fot. J&R Kraczek

Ponad 2,3 mln zł unijnego dofinansowania otrzymało Miasto Zamość na wymianę oświetlenia ulicznego. 

Projekt z zakresu poprawy efektywności energetycznej oświetlenia ulicznego, dotyczy wymiany istniejących energooszczędnych opraw oświetleniowych zlokalizowanych w Zamościu przy ulicach: Hrubieszowskiej, Jana Pawła II, Piłsudskiego, Legionow, Lipskiej, Lubelskiej, Lwowskiej, Partyzantow, Powiatowej, Sikorskiego oraz wykonania instalacji fotowoltaicznej na rondach Ordynacji Zamojskiej i Honorowych Dawcow Krwi.

-Zmniejszone zapotrzebowanie na energię elektryczną potrzebną do oświetlenia ulic, przełoży się na znaczny spadek kosztów utrzymania. Bardzo istotnym elementem przedsięwzięcia odczuwalnym dla pieszych i zmotoryzowanych, będzie poprawa jakości oświetlenia ulicznego (lepsza jakość światła) – wyjaśnia magistrat.

Dzięki projektowi osiągnięty zostanie również cel środowiskowy związany z poprawą powietrza atmosferycznego (zmniejszy się zapylenie oraz emisja szkodliwych substancji do atmosfery poprzez redukcję zapotrzebowania na energię do oświetlania produkowaną głównie z węgla). Inwestycja jest zgodna jest z opracowanym Planem Gospodarki Niskoemisyjnej Miasta Zamość.

-Zaplanowano m.in. wymianę 1041 opraw oświetleniowych, wymianę 1041 punktów oświetleniowych na  energooszczędne, montaż 10 szt. masztów z panelami  fotowoltaicznymi (do produkcji energii z OZE na potrzeby oswietlania dwoch rond). Dodatkowo planuje się montaż systemu do monitoringu jakości powietrza, składającej się ze stacji pomiarowej oraz tablicy wyświetlającej stan jakości (poziom zanieczyszczeń) powietrza  w Zamościu – informuje magistrat.

Wartość projektu opiewa na kwotę 3 388 946,66 zł. Wnioskowane dofinansowanie z UE to 2 341 955 zł.

 

Poprzedni artykułZamość: Wkrótce 18 Spotkania z Kolędą i Pastorałką. Młodzi wokaliści na start
Następny artykułI nagroda i dwa wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie Literacko-Plastycznym „Słowem Malowane”
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments