I nagroda i dwa wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie Literacko-Plastycznym „Słowem Malowane”

0
583

Julia Zubala, uczennica Liceum Plastycznego im. Bernarda Morando w Zamościu zdobyła I nagrodę w kategorii licea plastyczne w Ogólnopolskim Konkursie Literacko-Plastycznym  „Słowem Malowane”, zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Pedagogiczną w Lidzbarku Warmińskim.  Przedsięwzięcie odbyło się już po raz trzeci. Przedmiotem zmagań w roku 2017 była interpretacja plastyczna wybranych utworów Wandy Chotomskiej. W latach ubiegłych uczestnicy konkursu zilustrowali utwory Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego oraz Ignacego Krasickiego.

Wanda Chotomska znakomita pisarka i poetka, autorka ponad dwustu książek i tysięcy wierszy dla dzieci zmarła latem bieżącego roku pozostawiając ogromny dorobek twórczy. Chotomska jest twórczynią opowiadań, scenariuszy bajek filmowych i muzycznych, piosenek, słuchowisk radiowych. Napisała utwory, które na długo pozostaną w pamięci dużych i małych Polaków. Twórczość Wandy Chotomskiej zachwyca różnorodnością i stanowi bogatą inspirację do pracy twórczej.

W gronie laureatów tegorocznej edycji konkursu znalazły się również Agata Popik i Gabriela Greszta – również uczennice naszej szkoły, które za zilustrowanie utworów Wandy Chotomskiej w formie ilustracji książkowej uzyskały wyróżnienia.

Instruktorem, przygotowującym  uczennice do eliminacji  była pani Małgorzata Godzisz.  Uroczyste  podsumowanie konkursu odbędzie się 25 listopada 2017 roku w Oranżerii Kultury w Lidzbarku Warmińskim.

 tekst nadesłany

Poprzedni artykułZamość: 2,3 mln zł dofinansowania na oświetlenie uliczne
Następny artykuł“Nie oddamy JOW w samorządzie”. Działacze Kukiz ’15 przeciwko propozycji PIS
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments