Projekt „Mikro innowacje – makro korzyści”. Do zgarnięcia 100 tys. zł.!

0
693
zdjęcie ilustracyjne
GAIA

Miasto Zamość wspólnie z Lubelską Fundacją Rozwoju zapraszają na spotkanie informacyjno – warsztatowe na temat realizowanego przez Fundację projektu „Mikro innowacje – makro korzyści”, w ramach którego istnieje możliwość otrzymania grantu w wysokości do 100 tys. zł! Oferta grantów skierowana jest zarówno do instytucji publicznych w tym szkół ponadgimnazjalnych, organizacji pozarządowych jak i osób prywatnych pod warunkiem przedłożenia innowacyjnego pomysłu, który może pomóc osobom młodym wchodzącym na rynek pracy.

Spotkanie odbędzie się 7 listopada (wtorek ) o godz. 13:30 – Sala Consulatus Urzędu Miasta Zamość, Rynek Wielki 13.

Brak pracy, praca poniżej kwalifikacji, konieczność wyjazdu w poszukiwania źródła utrzymania – to tylko niektóre problemy z którymi stykają się młodzi ludzie wchodząc na rynek pracy. W ramach projektu identyfikowane są kreatywne środowiska i osoby z pomysłem lub ideą dotyczącą tego jak zaradzić tego typu problemom! Dofinansowanie może zostać przyznane na sfinansowanie działań związanych z rozwinięciem, dopracowaniem i przetestowaniem innowacyjnych pomysłów z obszaru „przechodzenie z systemu edukacji na rynek pracy”. Pomysłodawcą – innowatorem (grantobiorcą) może być zarówno instytucja publiczna, organizacja pozarządowa jak i osoba indywidualna.

Kto może wziąć udział w spotkaniu? Każdy kto ma już pomysł lub potencjał do wykreowania nowatorskiej inicjatywy, która może wpłynąć na poprawę sytuacji osób młodych wchodzących na rynek pracy. Zapraszamy również wszystkich zainteresowanych problematyką – udział w spotkaniu może stać się inspiracją do stworzenia innowacyjnego rozwiązania, poprawiającego sytuację absolwentów na rynku pracy.

W programie spotkania:

13:30 – 15:00

  • Prezentacja założeń projektu – Koordynator Projektu,
  • Pomysł innowacyjny to znaczy jaki? Kryteria oceny i zasady wdrażania innowacji społecznych – warsztat prowadzony przez Brokerów Innowacji Społecznych.

15:00-16:00                      

  • Konsultacje indywidualne dla zainteresowanych uczestnictwem w projekcie

Więcej informacji na temat projektu w załączonym materiale oraz na stronie internetowej:

http://www.lfr.lublin.pl/projekty/mikro-innowacje-makro-korzysci/

Pliki do pobrania

materiał nadesłany

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments