Nowe inwestycje drogowe w Gminie Zamość

1
956
fot. UG Zamość

Nowa asfaltowa droga w Zalesiu oraz chodnik z kostki brukowej w Chyżej. Takie inwestycje  w ostatnim czasie zrealizowano w Gminie Zamość.

W Zalesiu 200 – metrowy odcinek drogi zyskał nową asfaltową nawierzchnię. Ponadto pobocza, jak i zjazdy do posesji na tym kawałku zostały utwardzone materiałem kamiennym. Wykonawcą inwestycji było Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Zamościu. Jej koszt wyniósł 162 679,00 zł.

W Sołectwie Chyża przy drodze powiatowej nr 3218L, zbudowano 360-metrowy odcinek chodnika. Oprócz trasy dla pieszych wykonano rów kryty odwadniający, rów otwarty wyłożony płytami ażurowymi oraz zamontowano przepusty pod zjazdami. Koszt realizacji zadania to 160 978,33 zł. Udział Powiatu Zamojskiego to przekazana na rzecz inwestycji kostka brukowa o wartości 12 220,00 zł. Chodnik wybudował wyłoniony w postępowaniu przetargowym, Zakład Budowlano-Drogowy Drogzam Zamość.

Poprzedni artykułObchody 11 Listopada w Gminie Zamość [PROGRAM]
Następny artykułProjekt „Mikro innowacje – makro korzyści”. Do zgarnięcia 100 tys. zł.!
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo

A W SZOPINKU DROGĘ ROZKOPALI I TAK ją pozostawili CHYBA CZEKAJĄ AŻ MROZY PRZYJDĄ ??? BO TERAZ ZROBILI TYLKO BAGNO ? NAWET PRZEJŚĆ SIĘ NIE DA –jak w dawnym SERBINOWIE ?? NIE WIEM CZY MAMY PŁAKAĆ CZY SIĘ ŚMIAĆ ???