Kamizelka odblaskowa zamiast mandatu

0
852
Pół tysiąca odblaskowych kamizelek zostanie wręczonych pieszym oraz rowerzystom poruszającym się po zmroku po zamojskich ulicach.

Pół tysiąca odblaskowych kamizelek zostanie wręczonych pieszym oraz rowerzystom poruszającym się po zmroku po zamojskich ulicach. Pomysłodawcą akcji oraz fundatorem kamizelek jest Andrzej Trusek, właściciel Ośrodka Szkolenia Kierowców „Dobra Szkoła”. Działania, których celem jest poprawa bezpieczeństwa słabo widocznych użytkowników dróg, wsparła zamojska drogówka.

Kamizelki będą wręczane zamiast mandatów. Akcja ruszyła w poniedziałek, 30 października – Kamizelki są w różnych rozmiarach. Rozdajemy je zarówno dzieciom, jak i dorosłym – tłumaczy Andrzej Trusek. – Chcemy im uświadomić, że aby być bezpiecznym na drodze, trzeba być widocznym.

Przypominamy, że według przepisów prawa wszyscy piesi oraz rowerzyści (niezależnie od wieku) poruszający się po drogach po zmierzchu, poza obszarem zabudowanym, są powinni nosić elementy odblaskowe widoczne dla innych uczestników ruchu. Z obowiązku wyłączeni są piesi poruszający się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku. Za brak odblasków grozi mandat.

Poprzedni artykułCertyfikat „Zaczytana szkoła” dla zamojskiej Siódemki
Następny artykułZagłosuj na I LO ! Szkoła została nominowana w plebiscycie Stacje Kultury 2017
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments