Certyfikat „Zaczytana szkoła” dla zamojskiej Siódemki

0
877
GAIA

W listopadzie 2016 roku Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Zamościu przystąpiła do II edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla szkół pod nazwą „Zaczytana szkoła” organizowanego przez Studium Prawa Europejskiego w Warszawie. Celem konkursu było rozwijanie czytelnictwa u dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. Dzieci i młodzież świetnie bawili się w trakcie realizacji projektu.

Realizowane były różne zadania, które nie tylko sprawdzały znajomość lektur szkolnych, ale też umiejętności głośnego czytania, opowiadania o ulubionych książkach. Podczas debaty uczniowie dyskutowali o tym, czy w dobie Internetu i szybkiego rozwoju technologicznego książka wciąż może być przyjacielem? Jednym z zadań konkursowych było dopisanie zakończenia utworu – z tym zadaniem zmierzyli się zarówno uczniowie SP, jak
i gimnazjum. Dla najmłodszych przewidziano konkursy plastyczne, a także zorganizowano dni wspólnego czytania książek – tu integrowały się całe rodziny, czytali rodzice, dziadkowie
i sami uczniowie. Poznano także tajniki warsztatu pracy bibliotekarzy, drukarzy, księgarzy
i pisarzy

Wszystkie działania i przedsięwzięcia prowadzone przez szkołę zostały ocenione przez jury Ogólnopolskiego konkursu Zaczytana szkoła na maksymalną ilość punktów. Nagrodą był certyfikat potwierdzający wysoką jakość pracy dydaktycznej szkoły.

Zamojska Siódemka znalazła się w gronie nielicznych szkół w Polsce, które mogą poszczycić się honorowym tytułem i certyfikatem ZACZYTANA SZKOŁA.

tekst nadesłany

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments