Żniwa w listopadzie? Tak, to możliwe w Zamojskim Domu Kultury.

0
678
"Żniwa" premiera, fot. M. Zakrzewski

„Wszystko na ziemi ma swój cykl, jest czas siewu i czas zbiorów” – wokół tej myśli osadzony został spektakl „Żniwa” w reżyserii Igora Gorzkowskiego, który już 19 listopada będziemy mieli okazję obejrzeć na deskach Zamojskiego Domu Kultury.

Widowisko w wykonaniu Polskiego Teatru Tańca – Baletu Poznańskiego prezentowane będzie w naszym mieście w ramach programu Teatr Polska. Jest to ogólnopolski program promocji teatru wśród mieszkańców miejscowości, mających ograniczony dostęp do oferty teatralnej.

Żniwa to pierwsza premiera Polskiego Teatru Tańca pod dyrekcją Iwony Pasińskiej.

Uniwersalny mechanizm zachowań społecznych został w niej uchwycony przez gatunek teatru tańca. Ruch i taniec przekazują treści wywiedzione zarówno z naszej tradycji, kultury, jak i natury. Odwieczny obrzęd zasiewów i zbiorów stanowi pretekst ukazania ludzkich namiętności i emocji. Surowa warstwa wizualna spektaklu zderza się w nim z wyrazistą Ekspresją i zmysłowością tancerzy. Podstawa literacka przedstawienia wywiedziona z dramatu Wyspiańskiego „Powrót Odysa” tworzy ramę narracji, wokół której rozgrywają się sceniczne wydarzenia. Ponadto twórcy przedstawienia wykorzystali teksty z „Roku polskiego” Zofii Kossak w kompozycji obrazów zasiewów. Wykonawcy – tancerze Polskiego Teatru Tańca, oraz aktor, wcielą się w role protagonistów, eksplorując różne warianty wydarzeń w przestrzeni ruchu i słowa.

Spektakl odbędzie się w Zamojski Dom Kultury 19 listopada 2017 r. Początek godz. 19:00.  Przeznaczony jest wyłącznie dla osób dorosłych!

Bilety w cenie 25 zł do nabycia w sekretariacie ZDK i na http://biletyna.pl/ Kup bilet>>>

 

Poprzedni artykułZnaleziono stelaż do wózka dziecięcego
Następny artykułNiebawem przeprowadzka sądów. Trzeba liczyć się z utrudnieniami
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments