Zamość: Luksusowy hotel SPA na 600 osób powstanie w dawnym Pałacu Zamoyskich

15
2420
Pałac Zamoyskich w Zamościu, fot. Stanisław Orłowski

Centrum konferencyjno – hotelowe na 600 osób wraz z częścią przeznaczoną na SPA & Wellness oraz basenem powstanie w dawnym Pałacu Zamoyskich w Zamościu. Takie zamiary co do zagospodarowania budynku przy ul. Akademickiej, mają władze miasta.

Zabytkowy gmach już niedługo się zwolni, bo mieszczący się tu sąd w listopadzie tego roku przeniesie się do nowo wybudowanego budynku przy ul. Wyszyńskiego. Miasto zamierza szukać inwestora, który dawny pałac zaadaptuje na luksusowy hotel. O planach tych poinformował Prezydent Andrzej Wnuk, podczas odbywającego się dziś w Zamościu II Forum Turystyki Medycznej i Prozdrowotnej, na którym omawiane są m.in. szanse naszego regionu w kontekście turystyki medycznej i prozdrowotnej.

Ma to być nie tylko największy hotel w Zamościu, ale też pierwsze w naszym mieście centrum relaksu, pielęgnacji zdrowia i urody oraz wypoczynku.

W Zamościu praktycznie nie rozwija się turystyka spa & wellness. Jedyny taki obiekt z prawdziwego zdarzenia znajduje się nie w Zamościu, a tuż za jego granicami – w Sitańcu (Hotel Artis – przyp. red). To się niebawem zmieni. Miasto Zamość przejmuje obiekt Pałacu Zamoyskich i będziemy chcieli zaoferować inwestorom możliwość zrobienia tam centrum konferencyjno – hotelowego z dużą częścią SPA. – mówił na konferencji prezydent Andrzej Wnuk.

Zdradził też, że miasto jest już po rozmowach z konserwatorem zabytków, który zgodził się żeby zadaszyć dziedziniec Pałacu i zrobić tam basen oraz całą strefę obsługi spa & wellness.

Szacujemy, że tego typu inwestycja to dodatkowe 600 miejsc noclegowych. Czy to dużo czy mało? W Zamościu i wokół Zamościa jest 1900 miejsc noclegowych więc od razu widać, że będzie to olbrzymie wsparcie, które pozwoli na dalszy rozwój turystyki – przekonywał Prezydent Wnuk.

Obiekt nie tylko przyciągnie do Zamościa turystów, ale też z pewnością wygeneruje dużo nowych miejsc pracy. Nie wiadomo jeszcze kiedy inwestycja powstanie. Jak na razie mówi się, że od nowego roku szkolnego do Pałacu Zamoyskich przeniesie się I Liceum. Szkoła miałaby zająć obiekt na czas remontu gmachu Akademii Zamojskiej.

Poprzedni artykułZamość: Jest praca w ratuszu!
Następny artykułGarść informacji dla turystów o Zamościu i Roztoczu.
Subscribe
Powiadom o
15 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo

Ok tylko elewacja frontowa zrekonstruowana ?

Anonimowo

Ciekawe co na to właściciele Artisu…

Anonimowo

Zadaszony basem na dziedzińcu ? To będzie wyglądać jak piramida przed Luwrem. Co za debil się na to zgodził ?

Tomasz Krywionek

Piramida pod Luwrem wzbudzała kotrowersje zaraz po wybudowaniu, dzisiaj jest już zupełnie inaczej postrzegana. Sam basen z tego co zrozumialem miałby być z tyłu pałacu.

Anonimowo

koszty adaptacji pałacu będą ogromne i nie wiem czy ktoś się na to porwie, bardziej opłaca się zbudować taki kompleks od zera w szczerym polu. Dodatkowo nad każdym etapem prac “czuwa” konserwator co zwiększa koszty. No i sprawa podstawowa – jakie konferencje i kongresy trzeba by pozyskać dla miasta żeby taki obiekt utrzymać przez cały rok…

Anonimowo
Reply to  Anonimowo

zrobią kongresy na temat ”renowacji” zabytków …… ludzie nawet z Białorusi będą przyjeżdżać .

Anonimowo

Znalezienie inwestora który wsadzi setki mil. w Pałac będzie baaardzo trudne nie mówiąc że wszystko musi być poprzedzone gruntownymi badaniami konserw. tego typu funkcje nie za często są lokalizowane w zabytkowych budynkach ,brak możliwości znaczących zmian w układzie pomieszczeń ,wysokości itp. oraz wszelkie rozwiązania zgodne z historycznym charakterem będą niezwykle trudne.
A z przeniesieniem Akademii do Pałacu to tak na serio????? jakim cudem nadzór budowlany zgodzi się tyle osób ulokować w budynku który wymaga gruntownego remontu. Ja zastanawiam się jak w ogóle Sąd tam jeszcze funkcjonował ,uginające się stropy nie dostosowane pomieszczenia .Przeniesienie Akademii do Pałacu nijak się ma do rzeczywistości…

Tomasz Krywionek

Koszty będą bardzo wysokie, fakt. Ale i lokalizacja Premium. Nie ma takiego drugiego miejsca na Roztoczu. I biorąc pod uwagę optymistyczy wariant, że pomysł wypali, remont, przystosowanie odpowiednie trwałby pewnie conajmniej 5 lat, czyli zbiegloby sie to z wybudowaniem S17. Wtedy miejmy nadzieję, że Zamośc będzie zupełenie innym miastem. I nie martwiłbym się, że po sezonie nie ma turystów. Wtedy organizuje się konferencje, szkolenia, sympozja itd. To swietny biznes od lat. A z Warszawy będzie sie jechało 2,5 godziny a może i mniej.

Anonimowo

Proponuje by zmienić osobę udzielającą konsultacji z konserwacji zabytków, bezmózgi i bez wyobraźni człowiek już przyczynił się do przebudowy zielonego ryneczku!!! szkoda że nie planuje się tam budowy banku czy tzw “ciucha” których pełno w całym mieście. Zastanówcie się w tym magistracie co robicie!!!!!!!!!!!!

Anonimowo

Następny pomysł, który owali konserwator zabytków.

G.f.

Piekny pomysl.! Obojetnie gdzie to ma sie miescic w palacu zamojskich czy gdzies indziej , miec taka spa z prawdziwegi zdarzenia to cudowna sprawa. !

Anonimowo

Powinni zrobić muzeum Zamoyskich

Anonimowo

Hotel może być, ale nie basen.

Anonimowo

Dalibyście spokój z tymi “luksusami”. Dla mnie np. liczy się dobry sen, a nie standardy pięciu gwiazdek, na które stać tylko nielicznych. Wolę przenocować w czymś swojskim i gościnnym z ciepłą atmosferą zamiast szczycić się marmurową posadzką i skórzanymi meblami, to nie dla mnie. Od siebie mogę polecić obiekty takie, jak choćby http://www.noclegiuanety.pl/ gdzie sen oceniam na 5 z plusem.

KOMAROWIANIN

Mirzmy sily na zamiary–a co bedzie jak sezon sie skonczy