Namysłowiacy i Accantus wyruszyli we wspólną trasę koncertową po Polsce

0
731

Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu wraz z solistami studia Accantus, wyruszyli we wspólną trasę koncertową pod nazwą „Accantus Symfonicznie”.

Pierwszy z szesciu zaplanowanych koncertów odbył się w Zabrzu i okazał się niemałym sukcesem. Sala widowiskowa Domu Muzyki i Tańca wypełniona była po brzegi. Koncert obejrzało 2000 widzów! Występ przyjęty został owacjami na stojąco.

W ramach trasy Orkiestra wraz ze Studiem Accantus w październiku i listopadzie wystąpi jeszcze w 5 salach widowiskowych, mogących zgromadzić bardzo dużą  liczbę słuchaczy.

Najbliższy koncert –  20 października odbędzie się w największej krakowskiej Sali – ICE Centrum Kongresowym. 29 października – w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku,  3 listopada  w Filharmonii Częstochowskiej, a 5 listopada koncert odbędzie się w Sali Ziemi Poznańskiego Centrum Kongresowego. Zwieńczeniem trasy będzie koncert w Auli Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu – 12 listopada.

Koncerty pt.„Accantus Symfonicznie” to unikalne widowisko łączące  magię  brzmienia najstarszej Orkiestry Symfonicznej w Polsce z wyjątkowymi umiejętnościami solistów Studia Accantus. Repertuar koncertów to wyjątkowe wykonania znanych utworów filmowych i przebojów musicalowych m. in. Król Lew, Książę Egiptu, Metro, Wicked, Pocahontas, Moulin Rouge.

 

Poprzedni artykułZamość: Wyjątkowy koncert. Dzieci zaśpiewały i zatańczyły dla chorych na raka.
Następny artykułZamość: Jest praca w ratuszu!
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments