Z ostatniej chwili: Koncepcja filharmonii poległa

9
894

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie – koncepcja lokalizacji przyszłej siedziby Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego, nie uzyskała akceptacji Narodowego Instytutu Dziedzictwa (NID), który współpracuje z UNESCO.

W przypadku zabytków wpisanych na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Wojewódzki Konserwator Zabytków ma obowiązek zasięgnięcia opinii specjalistycznej instytucji, jaką jest Narodowy Instytut Dziedzictwa. Filharmonia według planów miałaby stanąć przy ulicy Sadowej (na przeciwko Hop Stop, na terenie parkingu, obok kortów tenisowych), a więc w niedalekiej odległości od wpisanej na listę  UNESCO Starówki. Z nieoficjalnych informacji, które udało nam się uzyskać wynika, że NID negatywnie zaopiniował tę lokalizację.

O szczegółach będziemy informować.

Więcej o filharmonii TUTAJ

 

Poprzedni artykułWybuchowe warsztaty dla małych chemików w ZDK
Następny artykuł(WAŻNE) Michała znają wszyscy. Kto go uratuje?
Subscribe
Powiadom o
9 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
mieszko

No nie mogę. Tam za blisko a to-to na “Zielonym Ryneczku”? To zabytek będzie klasy “0”?

Anonimowo
Reply to  mieszko

no właśnie…to jest chore

Anonimowo

Na sto procent powstanie budynek w nie zmienionej formie na ryneczku . Krzyku było i nic . BRAK SŁÓW .

Anonimowo
Reply to  Anonimowo

A co z opinią Unesco do której się zwrócono w sprawie apartamentów na Zielonym Ryneczku?

Anonimowo

Brak zainteresowania

Anonimowo

Czemu Ci zdebileni urzednicy zawsze wszystko musza robic na odwrót…akurat miejsce jest idealne fajnie sie komponuje z parkiem dobry dojazd bliskosc Starowki co jest plusem akurat…ale nie debile musza po swojemu…trzeba zniszczyc ta biurokracje w Polsce bo oni niszcza tan kraj…

Anonimowo

Czy w Sitancu nie ma terenu na ten obiekt???

Anonimowo

Nie tylko architektura, kultura muzyczna również należy do dziedzin dziedzictwa narodowego, które należy chronić. Blokowanie wszelkich poważnych projektów rozwojowych dla infrastruktury kultury, jakie w okresie ostatnich 10 lat powstały w naszym mieście, to w mojej (zwyczajnego mieszkańca Zamościa) opinii działanie na szkodę kultury oraz mieszkańców naszego miasta.

Anonimowo

Nie wiecie jak to jest? Na zielonym ryneczku inwestor prywanty, więc mógł posmarować tam gdzie trzeba, a tutaj miasto, więc nie ma komu. W takich instutucjach jak NID, PiS jeszcze
porządku niestety nie zdążył zrobić.