Wielka modlitwa już dzisiaj

1
725

Różaniec to potężna broń w walce ze złem, tak silna, że potrafi zmienić bieg historii. Tysiące świadectw i udokumentowanych cudów dowodzi jego niezwykłej skuteczności. Jako ratunek dla świata, Matka Boża zawsze wskazuje na modlitwę różańcową.

Wielka modlitwa zaplanowana jest na dzisiaj 7 października w Święto Matki Bożej Różańcowej (ustanowione po wielkiej bitwie pod Lepanto, gdzie flota chrześcijańska pokonała wielokrotnie większą flotę muzułmańską ratując tym samym Europę przed islamizacją), w I Sobotę Miesiąca (gdy odprawiane jest Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Matki Bożej, o które prosiła w Fatimie, jako ratunek dla świata). Tego dnia udajemy się na granice Polski i będziemy modlić się na różańcu. Chcemy okazać wierność i posłuszeństwo Maryi, która niestrudzenie wzywa nas do odmawiania różańca. Chcemy też przepraszać i wynagradzać, za wszelkie bluźnierstwa, zniewagi przeciw Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Pragniemy błagać przez wstawiennictwo Matki Bożej o ratunek dla Polski i świata.

– Dokładnie 140 lat temu w Polsce w Gietrzwałdzie objawiła się Matka Boża i powiedziała „odmawiajcie codziennie różaniec”, 40 lat później w Fatimie powtórzyła to wezwanie – podkreśla Maciej Bodasiński z Fundacji Solo Dios Basta, która jest głównym organizatorem Różańca Do Granic i dodaje – pragniemy odpowiedzieć na zaproszenie Matki Bożej do odmawiania różańca i wziąć udział w duchowym działaniu na rzecz przyszłości naszej, naszych dzieci, naszego kraju i całej Europy. Ostatnie wydarzenia w kraju jeszcze wyraźniej uzmysławiają nam, że potrzebna jest nam pomoc Stwórcy, który jest jedynym, prawdziwym gwarantem miłości, jedności i pokoju. Dlatego chcemy za wstawiennictwem Maryi prosić Go o pomoc.

Różaniec Do Granic jest modlitwą do „granic możliwości”. Jest zaproszeniem do zejścia z kanap, porzucenia wygodnego życia przed telewizorem czy komputerem, wzięcia modlitewnej broni i podjęcia duchowej walki o ratunek dla świata. Jest to zaproszenie do wyjścia na granice Polski, granice własnych słabości, granice bezpiecznego świata, może nawet granice lęku…

W dniu wydarzenia punkty modlitwy będą zlokalizowane co kilometr wzdłuż całej granicy Polski, liczącej ponad 3,5 tys. km.

Tego dnia potrzeba miliona Polaków, którzy staną na granicach Polski z różańcami w dłoniach. – Chcemy prosić o włączenie się w przygotowanie tego wydarzenia w swoich diecezjach i parafiach, organizowanie grup na konkretne punkty modlitwy, wszystkich, których serce poruszy się na wieść o tej inicjatywie. Wiemy, że to wydarzenie będzie wymagało odwagi, wysiłku i determinacji, ale wierzymy, że uda nam się w ten sposób odpowiedzieć Maryi na wezwanie do ratowania świata przez Różaniec – podkreśla Maciej Bodasiński.

PROGRAM WYDARZENIA „RÓŻANIEC DO GRANIC”

W kościołach „stacyjnych” (wyznaczonych przez diecezje)

10.30 Modlitwa i konferencja wprowadzająca

11.00 Eucharystia

12.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu

Po nabożeństwie eucharystycznym czas na posiłek i przejście (przejazd) na miejsce modlitwy różańcowej.

Na wyznaczonych szlakach w pobliżu granicy Polski

14.00 Modlitwa różańcowa

15.30 Modlitwa na zakończenie

Lista kościołów stacyjnych w DIECEZJI ZAMOJSKO-LUBACZOWSKIEJ

 

Trójcy Przenajświętszej, 22-145 Dubienka, Kościelna 1; św. Jacka i Matki Bożej Różańcowej, 22-523 Horodło, Jurydyka 2; Narodzenia NMP, 22-525 Strzyżów k. Hrubieszowa, Słoneczna2; Narodzenia NMP, 22-530 Mircze, Sokalska 3, Kryłów; Matki Bożej Częstochowskiej, 22-540 Dołhobyczów, Parkowa 2; św. Stanisława Biskupa, 22-678 Ulhówek, Tarnoszyn 34; św. Antoniego, 22-678 Ulhówek, Dyniska Stare 61; św. ap. Piotra i Pawła, 22-680 Lubycza Królewska, 22 lipca 19, Machnów Nowy; Matki Bożej Różańcowej, 22-680 Lubycza Królewska, Sobieskiego 2; Niepokalanego Poczęcia NMP, 37-620 Horyniec Zdrój, Konopnickiej 2; Przemienienia Pańskiego, 37-625 Krowica Sama, Krowica Sama 77; Objawienia Pańskiego, Sanktuarium Matki Bożej, 37-626 Łukawiec, Łukawiec 164; Ducha Świętego, 22-500 Hrubieszów, Nowa 11; NMP Nieustającej Pomocy, 22-500 Hrubieszów, Dwernickiego 85; św. Barbary, 22-540 Dołhobyczów, Oszczów 34; Najświętszego Serca Jezusa, 22-540 Dołhobyczów, Hulcze 32; św. Michała Archanioła, 22-540 Dołhobyczów, Żniatyn 55; NMP Królowej Polski, 22-678 Ulhówek, Machnówek 51; Narodzenia NMP, 22-680 Lubycza Królewska, Siedliska 15; św. Józefa Robotnika, 37-622 Horyniec Zdrój, Werchrata 43.

 

O szczegóły wyjazdów do kościołów stacyjnych należy pytać w swoich parafiach. Dołącz do bezgranicznego zawierzenia.

źródło: rozaniecdogranic.pl

Poprzedni artykułZdobywamy książki dla Biblioteki w Łabuniach
Następny artykułTrwa Zamojski Festiwal Podróży (nasza relacja)
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo

powinni na przejsciu granicznym stanac na pasach albo przed szlabanem, celnicy i straz graniczna by mogli przerwe zrobic na chwile 😀