Dzień Zwierzaka w Galerii Twierdza

0
830

W niedzielę 15 października w Galerii Twierdza w Zamościu odbędzie się pierwsze pro-zwierzęce wydarzenie promujące przyjaźń pomiędzy ludźmi i zwierzętami – Dzień Zwierzaka.

W wydarzenie włączą się lokalne organizacje działające na rzecz zwierząt – Schronisko dla Zwierząt w Zamościu oraz Fundację ZEA – które będą udzielały informacji o zwierzętach czekających na nowy dom, o procedurach adopcyjnych oraz korzyściach płynących z adopcji zwierzaka. Adopcja nie będzie możliwa podczas samego eventu, decyzja taka musi być przemyślana. Będzie przygotowana wystawa fotografii czworonogów czekających na nowy dom. Fundacja ZEA opowie również o swojej pracy i podpowie jak reagować na przypadki zaniedbania zwierząt.

Polskie Centrum Dogoterapii zaprosi najmłodszych na warsztaty z bezpiecznego kontaktu z psem, poprowadzą zabawy z psami i opowiedzą o pracy dogoterapeuty. Behawiorysta z Muffdog poprowadzi stoisko eksperckie, na którym będzie można uzyskać porady dotyczące wychowania i treningu psa, oraz jak radzić sobie z niechcianym zachowaniem pupila. Gabinet Zdrowy Zwierz na swoim stoisku nauczy jak reagować w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia psów, poprzez naukę pierwszej pomocy. Firma Ani Wet przygotuje stoisko eksperckie w zakresie żywienia i pielęgnacji psów. O żywieniu psów opowie także przedstawiciel firmy Husse.

ZOO w Zamościu przygotuje wystawę i prelekcję dotyczącą zwierząt egzotycznych. Będzie można dowiedzieć się więcej o gadach i pajęczakach, a także zobaczyć je na żywo.

Każdy klient wraz ze swoim pupilem będzie miał możliwość skorzystania z mini studia fotograficznego.

To tylko część z przygotowanych atrakcji. Dla Najmłodszych przygotowano warsztaty plastyczne tematycznie związane ze zwierzętami, balonowe zoo i malowanie twarzy, prelekcje, konkursy i zabawy na scenie.

Impreza odbędzie się w godzinach od 12.00 do 17.00

tekst nadesłany

 

Poprzedni artykułW “Stylowym” rusza sezon operowy. Na początek “Czarodziejski Flet” Mozarta
Następny artykułZamość: Powstanie fabryka mebli. Będzie praca dla 200 osób
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments