“Czarny Wtorek” w Zamościu (Wideo i fotorelacja)

15
1136

Dzisiaj o godzinie 17,00 widzimy się na MY PARASOLEK! ☂️☂na Rynku Wielkim w Zamościu by przypomnieć, że nadal patrzymy rządzącym na ręce i NIE SKŁADAMY PARASOLEK – tak zapraszali organizatorzy na Zamojską Starówkę. Mimo mało sprzyjającej pogody wydarzenie zgromadziło około 50 osób.

Za wydarzeniem na Facebooku:
“Rok temu, 3/10/2016, w Czarny Poniedziałek, dzień Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, ok. 250 000 osób wyszło na ulice w ponad 150 miastach w Polsce i 60 za granicą, protestując przeciwko procedowanemu przez Sejm barbarzyńskiemu projektowi całkowitego zakazu aborcji. Tyle samo nie poszło tego dnia do pracy. Ponad pół miliona osób ubrało się na czarno. Był to wówczas największy, jeśli chodzi o zasięg terytorialny, protest społeczny po 1989 roku, i jedyny, który zmusił PiS do zrobienia kroku w tył, zorganizowany w formule no logo nie przez organizacje czy partie, ale przez oddolną koalicję ludzi – kobiet i rozumnych mężczyzn. Idea Strajku Kobiet poszła w świat i zaowocowała Międzynarodowym Strajkiem Kobiet – 8 Marca 2017 w ponad 60 państwach. A zaczęło się w Polsce, od hasła #SolidarnośćNasząBronią!

W tym roku również wychodzimy. Nie tylko po to, żeby wspominać. Nie tylko po to, żeby pokazać siłę, która wtedy się w nas obudziła. W tym roku wychodzimy, bo nie składamy parasolek. Wychodzimy, bo nie odpuszczamy.
Wychodzimy, bo walka nadal trwa – organizacje antykobiece szykują kolejne projekty odebrania nam wolności i godności i zbierają pod nimi podpisy (w tym za całkowitym zakazem aborcji). Dlatego 3/10 wychodzimy na ulicę – zbieramy się i zbieramy podpisy pod projektem Ratujmy Kobiety 2017. Na przekór wszystkiemu. Właśnie teraz, w tych czarnych czasach. Niech nas zobaczą, niech nas usłyszą, niech widzą, że się nie boimy. Że dla nas nie ma rzeczy niemożliwych. Że nigdy nie tracimy wiary i nigdy się nie poddajemy.
Chodźcie z nami!
Link do wydarzenia ogólnopolskiego”
https://www.facebook.com/events/349106012197365/

 

„Czarny wtorek” czyli protestują kobiety na Rynku Wielkim w Zamościu!Więcej na naszej stronie internetowej:www.kurierzamojski.pl/wiadomosci/czarny-wtorek-w-zamosciu-wideo-i-fotorelacja/

Opublikowany przez Nowy Kurier Zamojski Wtorek, 3 października 2017

 

 

 

Poprzedni artykułZamość: Powstanie fabryka mebli. Będzie praca dla 200 osób
Następny artykułUwaga! Będzie mocno wiało! Ostrzeżenie dla województwa lubelskiego
Subscribe
Powiadom o
15 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo

Nie jestem za PO i .nowoczesna ale uważam , ze kobieta powinna mieć wybór czy chce mieć dziecko czy nie. Najsmutniejsze jest -jak pózniej słyszymy w telewizji jak niewinne dziecko jest katowane przez własnych rodziców bo przyszło na świat. Patologia powinna mieć wybór bo potem taki mały bezbronny człowieczek tylko się męczy, że jest niechacianym dzieckiem.

Edzio

Jasne, najlepiej na wszelki wypadek zabić. Masz „człowieku” racje!

Anonimowo
Reply to  Edzio

Edziu – lecz się.

Anonimowo

Jest mi wstyd za te baby dosłownie baby , babcie , co one tam robią, wstyd,.

Anonimowo

Nuda.brak obowiazkow.pasozyty .dobrze ze widac ich na zdjeciach

Anonimowo
Reply to  Anonimowo

Tobrze że Ciebie nigdzie nie widać . Siedzisz w domu i plujesz na innych

Anonimowo

Anonim! Wal do kosciola laske zrobic ksiedzu!!!!

Anonimowo

Zastanawiam się czy to był strajk ,,Feministek” czy bardziej leśnych dziadków którym właśnie odebrano emeryturki ?

Anonimowo

REWELACJA w Zamościu są panowie z cipkami

Anonimowo

Barbarzyński zakaz aborcji…co za czasy..i to hasło- macica to nie inkubator..może zamiast zgody na aborcję walczcie o zgodę na wycinanie macicy? Ciekawe ile “kobiet” tak chętnie będzie krzyczało – wytnijcie mi macicę!

Anonimowo

20 osób nie 50. Egzorcyzmem w satanistów.

Anonimowo

Edziu powinien być specjalny podatek dla osób takich jak ty, poza tym kościół też powinnien płacić podatek na pomoc samotnym matkom i prawo powinno sprzyjać adopcji. “Flaki mi sie przewracają” jak ludzie którzy nie chcą mieć dzieci je maja i potem takie bezbronne dziecko tylko cierpi – jakie ma życie wychowując sie w patologi i jakim bedzie potem człowiekiem …?

Edzio
Reply to  Anonimowo

A więc, dlatego, że Ci się flaki przewracają trzeba zabijać bezbronne dzieci?

Anonimowo

Nie dziecko a zarodek !To lepiej według ciebie jak je potem zakatuje ojczym wredna matka lub ojciec i pewnie powiesz , ze stosunek w prezerwatywie to grzech , a środki antykoncepcyjne też sa złe . Jestem przekonany, ze gdyby chodziło o arabskie dziecko to hipokryto powiedział byś , ze wtedy można usunąć …ze to nie człowiek .

Anonimowo

Zarodek? Polecam lekturę jak usunięto ciążę (legalnie, bo zespół downa) – w 6 miesiącu i pozwolono, by dziecko umierało w męczarniach, bo przeżyło..To jest akceptowalne? Nie uważasz,że lepiej dać srodki antykoncepcyjne za darmo na przykład?Że o to lepiej powalczyc niz o zwykle zabojstwo…? Ale po co probowac…to nie jest realne. Zezwolenie na bestialstwo tak.
Czepiasz się od razu wyznania…można być ateista, by mieć w sobie człowieczeństwo.