Skarby Grodów Czerwieńskich na wystawie. Muzeum Zamojskie zaprasza

0
621

„Czerwień – gród między Wschodem a Zachodem Skarby Grodów Czerwieńskich” – tytuł wystawy, którą już niebawem będzie można podziwiać w Muzeum Zamojskim (ul. Ormiańska 26).

Otwarcie wystawy odbędzie się w środę, 20 września 2017 roku, o godz. 17:00.

Wystawa stanowi podsumowanie i ukoronowanie kilkuletnich prac grona badaczy realizujących grant „Złote jabłko polskiej archeologii. Zespoły grodowe w Czermnie i Gródku (Grody Czerwieńskie) – chronologia i funkcja w świetle badań dawnych i weryfikacyjnych”. W ramach tego projektu opracowano i opublikowano wyniki dotychczasowych badań archeologicznych, przeprowadzono konserwację najcenniejszych zabytków oraz zorganizowano ich prezentację w kilkunastu ośrodkach naukowych i muzeach (m. in. w Gdańsku, Krakowie, Lublinie, Rzeszowie i Tarnowie).

Wystawa otwierana w Zamościu jest połączeniem dwóch niezależnie funkcjonujących prezentacji eksponatów pozyskanych w trakcje realizacji  projektu. Otwarcie ekspozycji nastąpi w obecności współpracujących przy badaniach naukowców z Polski, Niemiec, Węgier, Serbii, Ukrainy, Rosji oraz Bułgarii.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments