Z ostatniej chwili: Zamojski Rekord w tańczeniu belgijki oficjalnie uznany przez Biuro Rekordów

0
824

Dotychczasowy rekord Polski w jednoczesnym tańczeniu belgijki wynosił 1428 osób i został  ustanowiony w 2016 roku w Obornikach koło Poznania. 1 czerwca 2017 r. w Zamościu udało się go pobić. Tego dnia na Rynku Wielkim „belgijkę” zatańczyło dokładnie 2798 osób. Rekord ten został oficjalnie odnotowany przez Biuro Rekordów. Odsyłamy do publikacji na ten temat: http://biurorekordow.pl/najwiecej-osob-tanczacych-belgijke-jednoczesnie-rekord-polski/

Przypomnijmy, jak to wszystko wyglądało. 1 czerwca na Rynku Wielkim w Zamościu oprócz dzieci i młodzieży z zamojskich szkół, belgijkę tańczyli też m. in. urzędnicy miejscy na czele z Wiceprezydent Zamościa, Magdaleną Dołagan, radni, nauczyciele, tancerze ZPiT „Zamojszczyzna”. Do tańca mógł przyłączyć się każdy. Całość trwała 15 minut. Cel został osiągnięty – padł rekord Polski, a przy tym wszyscy świetnie się bawili !

Na pomysł, by w Dniu Dziecka, wspólną „belgijkę” na zamojskiej Starówce wykonała jak największa liczba osób, wpadła Młodzieżowa Rada Miasta. Udało się go zrealizować przy pomocy zamojskiego Urzędu Miasta. Próby przed wielkim dniem, trwały od kilku tygodni. Młodzi Radni nagrali również spot promujący wydarzenie. Przewodnicząca MRM, Malwina Wilczek, podczas majowej sesji, zaprosiła do udziału we wspólnym tańcu, zamojskich radnych Rady Miasta.

Belgijka to taniec wykonywany w parach, w rytm skocznej piosenki ‚t’Smidje’, belgijskiego zespołu Laïs. W ostatnim czasie stał się bardzo popularny w wielu krajach. Młodzież coraz częściej wykonuje go na studniówkach, zamiast tradycyjnego poloneza. Sekret popularności „belgijki” z pewnością tkwi w tym, iż jej kroki są proste i łatwe do zapamiętania.

Przypominamy, jak to wszystko wyglądało.

fot: www.swiatloczuly.pl 

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments