Będzie bezpieczna obwodnica – 82 miliony dofinansowania

4
725

Po groźnym wczorajszym wypadku na ulicy Dzieci Zamojszczyzny

pisaliśmy wczoraj tutaj:

https://www.kurierzamojski.pl/wiadomosci/uwaga-kierowcy-grozny-wypadek-na-karolowce-zdjecia/#comment-4278

odezwały się głosy kierowców oraz  m.in. okolicznych mieszkańców piszących iż w tym miejscu potrzebna jest przebudowa skrzyżowania. Tak też z tym się zgadzamy i przytaczamy nasz post z 6 stycznia. 

Poniżej tekst z 6 stycznia 2017 roku

https://www.kurierzamojski.pl/wiadomosci/bedzie-obwodnica-sa-pieniadze/

Zamość znalazł się w gronie 16 miast, które w ramach rozstrzygniętego 5 stycznia konkursu dostaną pieniądze na kluczowe inwestycje drogowe z programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Co ważne, projekt miasta został sklasyfikowany na bardzo wysokim, 4. miejscu. Dzięki temu dostaniemy 100 proc. wnioskowanego wsparcia, dokładnie 81 867 760 zł.

Zamość dostanie prawie 82 mln unijnego dofinansowania na przebudowę tzw. zachodniej obwodnicy miasta, od al. 1 Maja do końca ul. Szczebrzeskiej – podało w czwartek po południu Ministerstwo Rozwoju.

– Ten projekt kosztował nas ponad rok wytężonej pracy. Tym bardziej cieszę się, że wszystko poszło zgodnie z planem – mówi prezydent Zamościa Andrzej Wnuk. – I tym bardziej jestem wdzięczny wszystkim tym, którzy wsparli nas w walce o dofinansowanie z UE, zwłaszcza naszym parlamentarzystom, Beacie Mazurek i Jerzemu Chróścikowskiemu.

Przebudowa zachodniej obwodnicy miasta obejmuje odcinek drogi krajowej nr 74 – od al. 1 maja (most na Łabuńce), przez Dzieci Zamojszczyzny aż do granic miasta na końcu ulicy Szczebrzeskiej (okolice „Rolniczaka”). Dla kierowców oznacza to ponad 5 km 400 metrów nowoczesnej dwupasmówki z rondami w miejscu dotychczasowych skrzyżowań. W ciągu najbliższych tygodni miasto ogłosi przetarg na opracowanie dokumentacji. Jeśli nie pojawią się dodatkowe komplikacje, prace budowlane mają szanse rozpocząć się już na początku przyszłego roku.

Poniżej link do listy rankingowej konkursu

http://cupt.gov.pl/files/inne/lista_rankingowa_4_2_(2017-01-05).pdf

https://www.kurierzamojski.pl/wiadomosci/bedzie-obwodnica-za-82-mln-zl-podziekowania-dla-posla-zawislaka/
A także wypowiedź Prezydenta Andrzeja Wnuka:
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo

Budując w tym miejscu obwodnice oddzielacie Karolówkę od reszty miasta -nie wiem czy to jest najlepszy pomysł.Obwodnica wydaje mi się że ma za zadanie przyśpieszyć wyjazd z Miasta albo go ominąć.A tu się planuje ronda i to nie jedno a trzy na każdym spowolnienie.A może by tak obwodnica przez ul. Braterstwa Broni.Wyjazd za strefą to by była obwodnica -a nie jakieś po pierdółki .

Anonimowo

Obwodnica to by się przydała ale od Płoskiego w stronę Kalinowic i wylocie na Tomaszów Lubelski

Anonimowo

Obwodnica w mieście, obok kilku szkół. Szkoda, że nie można wymyśleć czegoś lepszego, a jedynie kleić starą suknię.

Anonimowo

Teraz strach dzieci wypuszczać same do szkoły przez Dzieci Zamojszczyzny to samochody nie jadą tylko pedza więc może te ronda coś zmienią i człowiek nie będzie się bał przejść przez ulice.