Weekend w Zamościu i regionie. Gdzie warto się wybrać?

0
689
GAIA

Nie macie jeszcze planów na najbliższy weekend? W Zamościu i regionie będzie się działo naprawdę dużo! Zobaczcie nasze propozycje!

Już dziś, 25 sierpnia w Zamościu rozpocznie się XII edycja Przeglądu Muzyki Wojskowej i Patriotycznej. W tegorocznych występach, wezmą udział muzycy: Orkiestry Wojskowej z Krakowa, Nieetatowej Orkiestry Wojskowej z Zamościa, Strażackiej Orkiestry Dętej z Gminy Izbica oraz Strażackiej Orkiestry Dętej „Zaburze” z Gminy Radecznica. Orkiestry paradnie wejdą na Rynek Wielki o godzinie 16.00. Organizatorem przeglądu, jak co roku, jest Stowarzyszenie ,,Jesteśmy z Tobą – Bądź z Nami”, przy którym działa Nieetatowa Orkiestra Wojskowa, we współpracy z 3 Batalionem Zmechanizowanym z Zamościa. Dzień później, 26 sierpnia o godz. 10 na Rynku Wielkim odbędzie się pokaz musztry paradnej w wykonaniu Orkiestry Wojskowej z Krakowa.

Więcej szczegółów wydarzenia TUTAJ

Wakacje zbliżają się nieuchronnie ku końcowi. W najbliższy weekend nie zabraknie więc imprez na ich pożegnanie. Zamojski Dom Kultury z tej okazji zaprasza w sobotę, 26 sierpnia o godz. 20:00 na spektakl „Słowiańskie harce” w wykonaniu członków grupy akrobatycznej Stunt Movements i Teatru Ognia Utopia. Niezwykły pokaz zręczności i odwagi odbędzie się w Parku Miejskim „przy szachownicy”. Tego samego dnia w godzinach 11:00-13:00 na terenie zielonym przy Zamojskim Domu Kultury członkowie tych grup poprowadzą warsztaty parkour, free run, żonglerki, chodzenia na szczudłach, władania ogniem. Wstęp wolny. Warto wybrać się całą rodziną!

Szczegóły TUTAJ

W ostatnią niedzielę wakacji Spółdzielnia Mieszkaniowa im. Waleriana Łukasińskiego tradycyjnie organizuje Piknik Rodzinny nad Łabuńką. Tak będzie i w tym roku. Impreza odbędzie się w niedzielę, 27 sierpnia (początek godz. 16). Atrakcji z pewnością nie zabraknie. Gwiazdą wieczoru będzie zespół 2 plus 1, którego przeboje w latach 70-80 XX-wieku śpiewała cała Polska.

Szczegóły wydarzenia TUTAJ

Koniec sierpnia to także czas dożynek. Skierbieszów w niedzielę, 27 sierpnia będzie gospodarzem Dożynek Gminno- Powiatowych. Program wydarzenia podawaliśmy TUTAJ . W Gminie Nielisz natomiast Święto Plonów rozpocznie się w sobotę i potrwa do niedzieli. Szczegóły TUTAJ

W weekend nie może Was także zabraknąć, na polach Komarowa i Wolicy Śniatyckiej, gdzie odbędą się uroczystości oraz wielka inscenizacja Bitwy pod Komarowem z 1920 roku. Była to ostatnia i jednocześnie największa bitwa konnicy w XX-wiecznej Europie. W tym roku przypada jej 97. rocznica. Szczegóły TUTAJ

 

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments