Święto Plonów w Gminie Zamość

0
846
GAIA

Dożynki Gminy Zamość w tym roku świętowane będą 3 września na placu przy świetlicy wiejskiej sołectw Wieprzec i Wychody.

Uroczystości rozpoczną się o godz. 11 przejściem korowodu dożynkowego. Po powitaniu, wręczeniu nagród, odznaczeń i podziękowań zostanie odprawiona msza święta dziękczynna za tegoroczne plony. Oprawę muzyczną nabożeństwa zapewni zespół Roztoczanki z Wólki Wieprzeckiej, Schola z parafii Kosobudy i Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Białowola.

O godz. 14.30 rozpocznie się część artystyczna. Grupa teatralna BEZ MASKI wystawi przedstawienie „Królewna Śnieżka”. W programie także występy zespołów: CZERWONE KORALE, SHOWMEN Szopinek, BIAŁOWOLANKI, ECHO LIPSKA, ROZTOCZANKI.  Na dożynkowej scenie zaprezentuje się także grupa taneczna GOK FRESH DANCE, zespół WESOŁE GOSPOSIE, Chór SITANIANIE, Zespół ALE CANTARE oraz Kabaret TAKA POTRZEBA.

W międzyczasie odbędzie się także rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszy wieniec dożynkowy, przygotowany z tegorocznych plonów przez wszystkie sołectwa.

W trakcie Dożynek podziwiać będzie można sołeckie stoiska dożynkowe i wystawę wieńców.

Wieczorem (godz. 20.00) wystąpi zepół GESEK. Zaś na zakończenie Święta Plonów koncert da popularny zespół BASTA (początek o 21.20).

Imprezą towarzyszącą Dożynkom będzie Dziecięca Kraina Zabaw działająca w godzinach 14:00 – 19:00, gdzie najmłodsi będą mogli bezpłatnie pobawić się na m.in: dmuchanych zamkach.

 

 

 

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments