Camaro Zamość na 13. miejscu w finałach Grand Prix Polski 3 x 3

0
792

W niedzielę i poniedziałek, 13 i 14 sierpnia 2017 r. na zamojskim rynku toczyła się rywalizacja w turnieju finałowym BOSCH GRAND PRIX POLSKI 2017 w koszykówce 3×3.

Kategorię główną OPEN MĘŻCZYZN wygrała drużyna Adrian i Przyjaciele z Łańcuta pokonując w finale Street Team ze Stargardu 18:16. Na miejscu trzecim Slam Drinkers Biłgoraj a na czwartym Ku Chwale Zelów.
W kategorii singlistów najlepszy okazał się Marcin Zarzeczny, który w finale pokonał Tomasza Kosmalę 9:7. Na miejscu trzecim Mateusz Gazarkiewicz a na czwartym Dmytro Vovchuk.
W parach mieszanych tryumfowała A No Ta Karolona ze Skierniewic – Karolina ZABORSKA i Kacper DOMINIAK, którzy w finale 11:10 pokonali THe Best Company Poznań – Monika Sibora i Tomasz Błaszak. Na miejscu trzecim – Bez Nazwy Kołobrzeg – Aleksandra JagodzińskaA, Emmanuel Huc a na czwartym BiJ Łańcut – Julia Hatalska, Bartosz Czerwonka.
W kategorii Family najlepsi Inglot i Przyjaciele Łańcut po zwycięstwie 21:13 nad My Po Blendery z Włocławka. Na miejscu trzecim Gruby Ich Zje z Kutna.

Podczas turnieju finałowego rozegrano już po raz trzeci finał konkursu rzutowego dla publiczności. Zwycięzcą okazał się Michał Swacha z Biłgoraja, który zabrał do domu Ekspress do kawy marki BOSCH.

Turniej uświetniło szereg atrakcji w formie pokazów artystycznych wsadów piłki  do kosza – Dmytro Krivienko, freestyle Mieszko Włodarczyk oraz konkursów dla publiczności. Całość organizacyjnie wspierały władze miasta Zamościa, a niezwykłego uroku imprezie dodała ceremonia wręczenia medali, pucharów i nagród przeprowadzona z wykorzystaniem charakterystycznych schodów do zamojskiego ratusza.

Zamojski skład Camaro uplasował się na 13. miejscu w Polsce. Finał Grand Prix Polski w koszykówce 3×3 w Zamościu, kat. Open Mężczyzn.