Uwaga! Najbliższe dni będą upalne i burzowe.

0
641

Synoptycy ostrzegają przed upałami, które w najbliższych dniach będą wyjątkowo uciążliwe. Termometry pokażą nawet 35° C. Gorącym temperaturom towarzyszyć będą burze z opadami gradu.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla naszego województwa komunikat informujący o trzecim – najwyższym stopniu zagrożenia upałami. Jutro i pojutrze (10.08 i 11.08) temperatura maksymalna wyniesie od 32°C do 35°C, w nocy od 18°C do 20°C. Także sobota zapowiada się gorąca – w dzień 28°C na zachodzie do 30°C na krańcach wschodnich.

Upałom towarzyszyć będą burze z opadami deszczu, oraz porywami wiatru do 80 km/h. Lokalnie mogą pojawić się opady gradu. Największe zagrożenie burzami prognozowane jest na północy województwa.

W upalne dni nie powinniśmy wystawiać się zbyt długo na słońce. Wysokie temperatury mogą powodować przegrzanie organizmu. Ryzyko udaru słonecznego szczególne dotyczy dzieci i osób starszych. Należy pamiętać o nakryciu głowy oraz piciu dużej ilości wody. Nie zapominajmy też o kremach z filtrem.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments