Damian Łokaj – “Inżynier Roku 2016” odebrał statuetkę z rąk Prezydenta Wnuka

1
1450
Damian Łokaj - "Inżynier Roku 2016" odebrał statuetkę z rąk Prezydenta Wnuka

Zamojski inżynier Damian Łokaj, autor projektu przebudowy obwodnicy Zamościa, został laureatem w ogólnopolskim konkursie na „Inżyniera roku”, organizowanym przez Międzynarodową Federację Inżynierów FIDIC Poland. Statuetkę zwycięzcy wręczył wczoraj (8.08. 2017) w zamojskim Ratuszu, Prezydent Andrzej Wnuk.

– Chcemy żeby ta koncepcja obwodnicy, którą wspólnie wypracowaliśmy, a Pan przelał ją na papier, ziściła się  – powiedział Prezydent Andrzej Wnuk, wręczając nagrodę.

Celem konkursu organizowanego przez FIDIC Poland było podkreślenie pracy i osiągnięć współczesnych inżynierów oraz ich wkładu w branżę budowlaną.

O nominacji Pana mgr inż. Damiana Łokaja do tytułu „Inżynier Roku 2016” zadecydowało jego szczególnie bogate doświadczenie oraz zaangażowanie w rozwój branży – podkreśla Mateusz Kownacki, Dyrektor FIDIC Poland – Pan Damian charakteryzuje się szczególnymi cechami, takimi jak kreatywność, samodoskonalenie się, posiada też imponującą wiedzę techniczną opartą na bogatym doświadczeniu oraz wykształceniu, dzięki którym zwrócił naszą uwagę.

Damian Łokaj urodził się w Zamościu w 1984 roku. W 2008 roku ukończył Politechnikę Lubelską, uzyskując tytuł magistra inżyniera, w 2011 uzyskał uprawnienia budowlane bez ograniczeń do projektowania i kierowania robotami budowlanymi w specjalności drogowej, w 2013 został absolwentem Uniwersytetu Łódzkiego (studia MBA -master of business administration), w 2016 zyskał dyplom z prawa handlowego i gospodarczego na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Obecnie kształci się na Politechnice Krakowskiej aby uzyskać uprawnienia na audytora bezpieczeństwa ruchu drogowego. Swoją pracę zawodową zaczął już na drugim roku studiów w jednym z lubelskich biur projektowych. Po odbyciu praktyki projektowej, rozpoczął pracę w wykonawstwie przy jednoczesnej współpracy z Politechniką Lubelską, gdzie prowadził kilka przedmiotów z zakresu projektowania oraz technologii. Swój kierunek badań naukowych skierował w stronę innowacyjnych w swoim czasie w Polsce mieszanek mineralno-asfaltowych na ciepło przy zastosowaniu takich dodatków jak Zeolit czy Sasobit. Bezcenne doświadczenie zawodowe zdobył wyjeżdżając w 2009 roku na kontrakt zagraniczny „Przebudowa autostrady I95 New York -New Jersey”. Swoje doświadczenie zza oceanu postanowił wykorzystać w pracy na autostradzie A2 Stryków –Konotopa gdzie w 2012 pełnił funkcję Inżyniera Rezydenta oraz przy kontrakcie A1 Stryków – Tuszyn tutaj pełnij funkcję technologa materiałowego. W 2013 roku powierzono mu funkcję zarządzania oraz koordynowania inwestycjami pod klucz na terenie całej Polski w jednej z największych firm inżynierskich na świecie z siedzibą w Warszawie. W 2014 roku Damian Łokaj pełnił również funkcję doradcy technicznego w pilotażowym projekcie w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju. Uznanie za szczególne umiejętności w zarządzaniu uzyskał w 2014 roku otrzymując europejską nagrodę za utworzenie nowatorskiej metodyki zarządzania inwestycji w branży drogowej. Pan Damian jest również autorem kilkunastu publikacji ogólnopolskich z zakresu technologii, rozwiązań projektowych oraz interesującego spojrzenia na zarządzenie w branży budowlanej. Warto wspomnieć, że jest też autorem m.in. projektu drogi kołowania na lotnisku w Świdniku oraz koncepcji projektu przebudowy wewnętrznej obwodnicy Zamościa, która uzyskała dofinansowanie ze środków unijnych.

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo

Zasłużył w pełni na ten tytuł bardzo zdolny inżynier znam go osobiście gratulacje !!!!!