GAIA

15 sierpnia (wtorek) obchodzimy Święto Sił Zbrojnych RP. Z tej okazji już po raz czwarty społeczność motocyklowa przygotowuje IV Zamojską Patriotyczną Paradę Motocykli. Motocykliści przedefilują ulicami Zamościa, przejeżdżając przez Rynek Wielki.

Uroczystości związane ze Świętem Wojska Polskiego rozpocznie o godz. 9.00 msza w kościele wojskowym pw. Jana Bożego. Później uczestnicy w towarzystwie pocztów sztandarowych, kompanii reprezentacyjnej oraz orkiestry wojskowej przejdą na Rynek Wielki, gdzie o 10.45 rozpoczną się uroczyste obchody Święta Wojska Polskiego. Na Rynku odbędzie się ceremoniał wojskowy z podniesieniem flagi państwowej, odśpiewaniem hymnu i przemówieniami okolicznościowymi.

Po oficjalnej części, o godz. 11.45 wyruszy parada motocyklistów z regionu Zamojszczyzny. Motocykle będą udekorowane w barwy narodowe.
Organizatorzy IV Zamojskiej Patriotycznej Parady Motocykli zapraszaja wszystkich posiadaczy motocykli do przyłączenia sie do parady. Zbiórka odpowiednio udekorowanych motocykli na parkingu miejskim przy ul.Peowiaków o godz. 11.00.

PROGRAM

9.00 – msza św. w kościele pw. Jana Bożego w Zamościu,
10.45 – rozpoczęcie uroczystości na Rynku Wielkim,
-podniesienie flagi państwowej, odegranie hymnu,
-przywitanie zaproszonych gości,
-wręczenie odznaczeń, aktów mianowań żołnierzom 3 batalionu zmechanizowanego,
-przemówienia okolicznościowe,
– złożenie kwiatów,
– pokaz musztry paradnej kompanii reprezentacyjnej zamojskiego garnizonu,
– defilada pododziałów,
11.45 IV Zamojska Patriotyczna Parada Motocykli

 

 

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments