Ścieżka, którą polubią rowerzyści (ZDJĘCIA)

5
1288

Nowa ścieżka rowerowa

Dobra wiadomość dla mieszkańców poruszających się po mieście jednośladami. Zakończono budowę ścieżki pieszo-rowerowej w koronie rzeki Łabuńki od ulicy Aleje 1 Maja do ulicy Okrzei (od strony osiedla Janowice). Odbiór ścieżki nastąpił w piątek, 21 lipca.
Nowy odcinek to chodnik o szerokości 1,50 m i ścieżka rowerowa 2,00 m na długości 685 m oraz wspólnego ciągu pieszo-rowerowego na długości 430 m o szerokości użytkowej 2,50 m. Od strony rzeki dla bezpieczeństwa użytkowników ścieżka odgrodzona została poręczami. Zgodnie z warunkami wydanymi przez ZDG w Al. 1-go Maja od włączenia ciągu pieszo-jezdnego istniejącego mostu na rzece Łabuńka zastąpiono istniejące pobocze konstrukcją ciągu pieszo-rowerowego zlokalizowanego bezpośrednio przy krawężniku 20×30 cm.
W celu udostępnienia obiektu dla osób niepełnosprawnych w obrębie przejść dla pieszych krawężniki wykonano na równo z nawierzchnią drogową. Na rzece Topornica wykonano przepust z blachy falistej.
Wykonawcą inwestycji jest Wiesław Michalski – Zakład Budowlano- Transportowy „DROGMOST”. Jej wartość to 1 159 749,47 zł (brutto).
Tymczasem końca dobiega też budowa ścieżki rowerowej na ulicy Legionów od ul. Starowiejskiej do Powiatowej (na zdjęciu). Asfaltowa ścieżka ma ponad 900 m. długości. Biegnie wzdłuż ulicy na nasypie, a od strony jezdni została zabezpieczona balustradami.
Magistrat zapowiada, że jeszcze w tym roku miasto będzie opasane pierścieniem ścieżek rowerowych, a to oznacza ponad 20 km trasy dla jednośladów.

Poprzedni artykuł20-lecie Castoramy – pełna fotorelacja (filmy i zdjęcia)
Następny artykułZ 19 na 14 miejsce!!! GŁOSUJEMY na plac zabaw!!! PODAJ DALEJ
Subscribe
Powiadom o
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo

A może tak by wziąć się remont ścieżki nad łabuńką od ulicy Sadowej do Browaru Zamość i oświetlenie tego oraz oświetlenie małpiego gaju bo po zmroku tam jest niebezpiecznie

pytam nie błądzę
Reply to  Anonimowo

Latarnie niby stoją od jakiegoś czasu wzdłuż ścieżki, ale coś jeszcze nie świecą. Ciekawe kiedy zaczną. Ktoś wie?

Anonimowo

Proponuje też zastanowić się nad scieżką (znaczy samymi dołami i krawężnikami na 20cm) od płoskiego wzdłuż ul szczebrzeskiej, aż po samą rotundę

Anonimowo

małpi gaj ! zostanie taki jak jest chłopaki chca tam zarobic a nie wy juz sie boicie na piechote przez sienkiewicza zapierdalac a od malpiego gaju sie uspokoic bo chlopaki musza jakos zyc

Anonimowo

Czy jest może mapa ścieżek rowerowych Zamościa i sąsiednich Gmin?