Urban Highline Festival 2017. Wspaniałe widowisko w sercu Lublina

0
1144
fot. Urząd Miasta Lublin

Urban Highline Festival 2017 to już 9. edycja największej i najstarszej tego typu imprezy na świecie, w której udział weźmie 305 zawodników z 36 krajów. Lublin co roku przyciąga swoją magiczną atmosferą, liczną widownią oraz światowej sławy artystami, a w roku jubileuszu 700-lecia Miasta Lublin festiwal potrwa o 2 dni dłużej – od 25 do 30 lipca. Oprócz pokazów organizatorzy przygotowali prelekcje oraz warsztaty.

Urban High Line Festival to integralny moduł Carnavalu Sztukmistrzów. Podczas 9. edycji Urban Highline Festival nad Lublinem zawiśnie minimum 15 taśm. Zostaną one rozlokowane wokół Trybunału Koronnego, pomiędzy wieżą Trynitarską a Archikatedrą lubelską, nad ulicą Wieniawską oraz pomiędzy Ratuszem a Bramą Krakowską nad ulicą Królewską. Dodatkowo wieczorem 28 lipca odbędą się pokazy trickline nad siatką połączone z finałem Pucharu Polski w trickline. W tym roku podczas Urban Highline Festival wystąpią najlepsi zawodnicy świata:

Mia Noblet – KANADA –rekordzistka świata w Highline, wciąż bijąca własne rekordy. Po raz pierwszy w Lublinie.

Jerry Miszewski – USA – z pochodzenia Polak, człowiek, który postawił całą swoją karierę na budowaniu bezpiecznego uprawiania slackline. Upodobał sobie lubelski festiwal i regularnie wraca, dzieląc się swoją wiedzą.

Spencer Seabrooke – KANADA – były rekordzista świata w przejściu taśmy bez żadnego zabezpieczenia. Powraca do nas po raz 3, oczarowany urokiem Lublina, który wciąż reklamuje w Kanadzie.

Jediah Doohan – WIELKA BRYTANIA – człowiek zajawka, wszędzie go pełno. Jego zwariowane tricki zawsze pobudzają publiczność, a jego uśmiech kocha każdy obiektyw.

Tauri Vahesaar – ESTONIA – absolutna czołówka ewolucji wykonywanych w powietrzu, będzie ozdobą zawodów nad siatką. Nie mogło go zabraknąć, po tym jak rok temu pokochała go lubelska publiczność.

Julian Mittermaier – NIEMCY – jeden z najlepszych highlinerów młodego pokolenia, dwukrotnie wpisał się w księgę rekordów Guinnessa. Nie jest częstym bywalcem oficjalnym imprez, dlatego tym bardziej cieszymy się, że zobaczymy go w Lublinie.

Urban Highline Festival 2017 to także prelekcje i warsztaty, które odbywać się będą w miasteczku namiotowym rozlokowanym na Błoniach pod Zamkiem. Prelekcje zaproszonych gości odbędą się 27 lipca od 21.00 do 23.00. Warsztaty ze slackline`u dla wszystkich chętnych – bez względu na umiejętności – rozpoczną się 28 lipca, potrwają do końca festiwalu i odbędą się w godzinach: piątek: 16.00-19.00, sobota: 15.00-20.00 i niedziela: 15.00-19.00. W hali namiotowej będzie można zakupić zestawy dla początkujących, pamiątkowe koszulki oraz sprzęt slackline. W tym roku dla uczestników organizatorzy przygotowali specjalne materiały na temat Carnavalu Sztukmistrzów, Lublina, Trybunału Koronnego oraz Unii Lubelskiej.

Poprzedni artykułGmina Zamość: Festyn Rodzinny z Susłem
Następny artykułDoszczętnie spłonęła Kapliczka Św. Romana w Lipsku Polesiu.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments