Weekendowy „rozkład jazdy”

0
1140
GAIA

Kolejny weekend wakacji w Zamościu to kilka propozycji, z których warto skorzystać. Podpowiadamy gdzie i kiedy będzie działo się coś ciekawego

Całą sobotę i niedzielę na Rynku Wielkim trwa kiermasz sztuki ludowej towarzyszący trwającemu Eurofolkowi.
W samo południe (15 lipca, godz. 12.00) na Rynku Wielkim równocześnie rozpocznie się tradycyjnie, jak od wielu lat, otwarty trening karate oraz koncert „Zamojszczyzny” i Zespołu Śpiewaczego „Pelagia”.
O 14.00 w Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał zostanie otwarta wystawa „Józef Piłsudski Zamość, Zamojszczyzna”.
O 18.30 w Kazamacie Zachodniej Bastionu II po raz kolejny będziemy mogli zobaczyć widowisko historyczne Stowarzyszenia „Turystyka z Pasją” – „Legenda Stołu Szwedzkiego”

O 15.00 na Rynku Wodnym zostanie rozegrany XXXI Turniej o Puchar Roztocza w którym w tym roku wezmą udział karatecy z klubów z całej Lubelszczyzny, Warszawy, Rzeszowa i Krakowa.
Wieczorem (15 lipca, godz. 19.00) rozpocznie się Koncert Festiwalowy 16. Eurofolku, a zaraz po nim Zabawa Folkowa w ogródkach restauracyjnych na Rynku Wielkim.

W niedzielę (16 lipca) o 12.00 na Rynku Wielkim wystąpi francuski folkowy zespół „Li Gai Farandolaire”. Bezpośrednio po koncercie rozpoczną sie zabawy folkowe dla dzieci.
Koncert Finałowy tegorocznego 16. MMF Eurofolku rozpocznie się o 18.00

Pozostając w klimacie ludowym, zapraszamy w niedzielę do Wiechowin (gm. Zamość) na „Folkowisko” – zaplanowano takie atrakcje jak: konkurs na najładniejszego stracha na wróble, dojenie robo-krowy, układanie stogu siana i zwijanie przewrósła, pokaz folkowej mody oraz malowanie wozu konnego. Więcej TUTAJ

 

 

 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments