Zwierzyniec: Jutro ruszają Dni Miasta. Atrakcji będzie co niemiara!

0
1105
Fot. Mirosław Kraszewski – pfotofun
GAIA

Najbliższy weekend w Zwierzyńcu zapowiada się wyjątkowo. Pokazy modeli kołowych, pływających i latających, warsztaty pięknego pisania, balonowe show na szczudłach, muzyczna uczta z Samborem Dudzińskim, koncerty… To wszystko i wiele więcej czekać będzie na mieszkańców i gości, którzy przybędą na tegoroczne Dni Miasta. Świętowanie potrwa dwa dni (8-9 lipca).

Program wydarzenia przepełniony jest atrakcjami, które będą odbywały się w aż pięciu punktach miasta – Parku Środowiskowym, amfiteatrze, na deptaku i placu przy technikum drzewnym oraz na starym stadionie „Sokoła” Zwierzyniec.

Impreza rozpocznie się w sobotę 8 lipca o 14.00 na deptaku, gdzie warsztaty kaligraficzne poprowadzi Daniel Lalik. W tym samym miejscu będą się odbywać pokazy wielkich baniek mydlanych i balonowe show na szczudłach. O godz. 15 na placu przy technikum pojawią się modele kołowe, przygotowane przez członków kół modelarskich m.in. z: Bełżca, Biłgoraja., Chełma, Tomaszowa Lubelskiego i Zamościa. Z kolei w zwierzynieckim amfiteatrze od 16.00 będą się odbywać występy artystyczne. Przed publicznością zaprezentują się m.in. grupy tańca nowoczesnego „Dragon Crew” Anety Lachowicz, dzieci z zespołu wokalnego „Kręciołki”, grupa taneczna „Luzmix”, Chór „Cantata”, soliści miejscowego centrum kultury i Tomaszowska Kapela Biesiadna 55+. Wystąpi także debiutująca Kapela Jedno Marzenie ze Zwierzyńca pod kierunkiem Mariusza Czochry. Na koniec dnia zaplanowano koncert gwiazdy – wystąpi zespół „Lesioki”.

Niedzielne świętowanie rozpocznie o 10.00 przejazd uczestników „Grand Prix Amatorów na Szosie – Rowerem przez Polskę. W południe na deptaku przy stawie kościelnym odbędą się pokazy modeli pływających, a trzy godziny później modelarze zapraszają na stadion, gdzie planują pokazy modeli latających, w tym dronów. Podobnie jak w sobotę, na deptaku będzie czynna „Strefa kaligrafa”. O 16.00 w zwierzynieckim amfiteatrze rozpocznie się muzyczne popołudnie. Złożą się na nie warsztaty bębniarskie, które poprowadzi Kajetan Dudziński, interaktywne widowisko muzyczne „Dźwiękowiązałka” Sambora Dudzińskiego i „Dwa kwadranse muzyki” w wykonaniu Michała Dudzińskiego. Bracia pod szyldem Stowarzyszenia „Ale Wiocha” prowadzą pod Wrocławiem wioskę artystyczną, w której można rzeźbić, malować, grać, filmować, organizować spektakle i dobrze się bawić. Namiastkę tej działalności artyści zaprezentują w Zwierzyńcu. Wieczór w Zwierzyńcu należał będzie należał do muzyki folkowej. Koncert da grupa „Koromysło – Folk-Maszyna” ze Szczebrzeszyna i zespoł „Joryj Kłoc” ze Lwowa.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments