Weekend w Zamościu i regionie. Będzie się działo!

0
1243

Nadchodzący weekend przyniesie wiele ciekawych imprez i wydarzeń kulturalnych w Zamościu i regionie. O większości z nich już informowaliśmy na naszych łamach. Teraz zebraliśmy wszystko w jedną całość. Zobaczcie, gdzie warto się wybrać. Z pewnością nie będzie można się nudzić!

Mistrzostwa Polski w Siatkówce Plażowej „Plaża Open 2017”, Zamość, 6 – 9 lipca 2017

W Zamościu od czwartku (6 lipca) trwa wielkie święto piłki siatkowej. Turniej amatorski o Puchar Prezydenta Zamościa już za nami. Przed nami wciąż kolejne mecze drużyn kobiet i mężczyzn w ramach Mistrzostw Polski. Te odbywać się będą w kolejnych dniach. Zakończenie turnieju w niedzielę. Gorąco zapraszamy na Rynek Wielki, aby dopingować. Oprócz gry w siatkówkę, turniej to także inne atrakcje: koncerty, pokazy, skecze, wejścia na żywo na antenie telewizyjnej. Jedną z takich atrakcji będzie występ Kabaretu Łowcy. B.

Szczegółowy program wydarzeń Turnieju “Plaża Open 2017” TUTAJ

Zakończenie 42. Zamojskiego Lata Teatralnego, Zamość, 8 lipca 2017

Na sobotę 8 lipca Zamojski Dom Kultury zaplanował zakończenie Zamojskiego Lata Teatralnego. O godz. 18.00 na Rynku Solnym będzie miało miejsce spotkanie z bohaterami wystawy fotografii „Zamość Sceną Zamościan”, która będzie prezentowana jeszcze do końca lipca. Na zdjęciach Przemka Wiśniewskiego osoby sercem związane z Zamościem: Waldemar Barwiński, Sambor Dudziński, Anna Kukułowicz, Ireneusz Maciejewski, Hanna Piaseczna, Natalia Rzeźniak-Pospieszalska, Beata Ścibakówna, Mateusz Tymura. Są stąd. Z Zamościa. Tworzą w Warszawie, Białymstoku, Lubiążu, Toruniu, we Wrocławiu. Mają sentyment do Zamojskiego Lata Teatralnego, mawiają, że wychowali się na festiwalu. Przyjechali w kwietniu 2017 na sesje zdjęciowe. Przemek Wiśniewski – twórca Teatru Fotografii obrazował artystów z rodzinami, przyjaciółmi, znajomymi w zamojskich przestrzeniach. Inspiracją były spektakle 42 Zamojskiego Lata Teatralnego.

O 21.30 w Zamojskim Domu Kultury rozpocznie się ostatni spektakl „Malinowy Chruśniak”. (przedstawienie początkowo miało odbyć się na Rynku Wodnym, jednak zdecydowano się je przenieść do ZDK-u). Wystąpią: Beata Ścibakówna, Anna Kukułowicz, Hanna Piaseczna, Natalia Rzeźniak-Pospieszalska, Mateusz Tymura, Ireneusz Maciejewski, Waldemar Barwiński, Sambor Dudziński. Widowisko spina klamrą trwający Rok Leśmianowski i 42. ZLT. Będzie to poezja niepoprawnego istnieniowca na Zamojskim Lecie Teatralnym z okazji Roku Bolesława Leśmiana w Zamościu.

Jarmark św. Kiliana,  Skierbieszów (7-9 lipca 2017)

W weekend warto wybrać się do Skierbieszowa na Jarmark św. Kiliana. Jest to jedna z największych imprez folklorystycznych na terenie województwa lubelskiego. Od ponad stu lat skierbieszowskie jarmarki obfitują w występy zespołów folklorystycznych, pokazy dawnych zawodów, wiejskich rzemiosł i tradycyjnych zajęć. Tegoroczny Jarmark Św. Kiliana potrwa trzy dni (7-9 lipca 2017). Na każdy z nich zaplanowano koncerty gwiazd. Wystąpią m.in.: Meffis,  Łzy oraz Cliver.

Szczegóły TUTAJ

Dni Zwierzyńca, 8-9 lipca 2017 r.

Najbliższy weekend wyjątkowo zapowiada się także w Zwierzyńcu. Pokazy modeli kołowych, pływających i latających, warsztaty pięknego pisania, balonowe show na szczudłach, muzyczna uczta z Samborem Dudzińskim, koncerty… To wszystko i wiele więcej czekać będzie na mieszkańców i gości, którzy przybędą na tegoroczne Dni Miasta. Świętowanie potrwa dwa dni (8-9 lipca).

Więcej szczegółów TUTAJ

Koncert  charytatywny “Wybudźmy Patryka” z udziałem gwiazd disco polo, Szczebrzeszyn, 9 lipca 2017 r.

W  niedzielę w Chrząszczowym Grodzie odbędzie się koncert charytatywny „Wybudźmy Patryka”. Trzynastoletni Patryk w dniu swojej pierwszej komunii św. jechał rowerem i został potrącony przez samochód. Zebrane podczas wydarzenia środki pomogą w wybudzeniu go ze śpiączki. Na koncercie zagrają m.in.: Cliver, Czadoman, Lider Dance, Milano, Veegas. Nowy Kurier Zamojski jest patronem medialnym wydarzenia. Wszystkich, którzy chcą pomóc wybudzić Patryka i spełnić dobry uczynek zapraszamy na koncert.

Szczegółowy program TUTAJ

Poprzedni artykułZwierzyniec: Jutro ruszają Dni Miasta. Atrakcji będzie co niemiara!
Następny artykułNiezwykła zdjęcia z lat 1942-1945. Otwarcie wystawy (Film i zdjęcia)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments