Sukcesy zawodników UKS “Azymut Siedliska” na Młodzieżowych Mistrzostwach Świata w Radioorientacji Sportowej

0
1151

Dwójka zawodników z UKS “Azymut Siedliska” Gmina Zamość znalazła się w czołowej 10 na 1 Młodzieżowych Mistrzostwach Świata w Radioorientacji Sportowej. Wydarzenie odbywało się w dniach 30.06- 04.07 w miejscowości Turčianske Teplice na Słowacji.

Polska reprezentacja liczyła 11 zawodników z czego aż 4 z UKS ” Azymut Siedliska” Gmina Zamość, są nimi Sandra Niedźwiecka, Szczepan Gilewski, Dawid Makowski oraz Weronika Stankiewicz. W zawodach uczestniczyło 160 najlepszych zawodników z 16 państw. Zawody były rozgrywane w trzech różnych biegach. Dwa biegi klasyczne oraz jeden sprint. Szczepan Gilewski w kategorii M14 w biegu Klasycznym na paśmie 144MHz zajął bardzo dobre 6 miejsce. Sandra Niedźwiecka w kategorii W14 w biegu sprinterskim zajęła 7 miejsce. Dawid Makowski (M14) był 16 a Weronika Stankiewicz (K16) 17.
Polska reprezentacja w sumie zanotowała 7 wyników w czołowej dziesiątce. Warto zaznaczyć, że teren był bardzo wymagający, poziom zawodów oraz zawodników z takich państw jak Rosja, Ukraina, Czechy i Słowacja stał na bardzo wysokim poziomie.
Warto też wspomnieć, że zawodnicy z klubu UKS „Azymut Siedliska” Gmina Zamość tydzień wcześniej na odbywających się w Bielsku Białej Międzynarodowych Drużynowych Mistrzostwach Polski zdobyli Mistrzostwo. Klub jest sponsorowany ze środków budżetu Gminy Zamość.

 

Poprzedni artykuł“Muza na kwadracie” powraca
Następny artykułKrasnobród będzie świętował. Szykują się trzy dni wspaniałej zabawy
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments