Sukcesy zawodników UKS „Azymut Siedliska” na Młodzieżowych Mistrzostwach Świata w Radioorientacji Sportowej

0
1145
GAIA

Dwójka zawodników z UKS „Azymut Siedliska” Gmina Zamość znalazła się w czołowej 10 na 1 Młodzieżowych Mistrzostwach Świata w Radioorientacji Sportowej. Wydarzenie odbywało się w dniach 30.06- 04.07 w miejscowości Turčianske Teplice na Słowacji.

Polska reprezentacja liczyła 11 zawodników z czego aż 4 z UKS ” Azymut Siedliska” Gmina Zamość, są nimi Sandra Niedźwiecka, Szczepan Gilewski, Dawid Makowski oraz Weronika Stankiewicz. W zawodach uczestniczyło 160 najlepszych zawodników z 16 państw. Zawody były rozgrywane w trzech różnych biegach. Dwa biegi klasyczne oraz jeden sprint. Szczepan Gilewski w kategorii M14 w biegu Klasycznym na paśmie 144MHz zajął bardzo dobre 6 miejsce. Sandra Niedźwiecka w kategorii W14 w biegu sprinterskim zajęła 7 miejsce. Dawid Makowski (M14) był 16 a Weronika Stankiewicz (K16) 17.
Polska reprezentacja w sumie zanotowała 7 wyników w czołowej dziesiątce. Warto zaznaczyć, że teren był bardzo wymagający, poziom zawodów oraz zawodników z takich państw jak Rosja, Ukraina, Czechy i Słowacja stał na bardzo wysokim poziomie.
Warto też wspomnieć, że zawodnicy z klubu UKS „Azymut Siedliska” Gmina Zamość tydzień wcześniej na odbywających się w Bielsku Białej Międzynarodowych Drużynowych Mistrzostwach Polski zdobyli Mistrzostwo. Klub jest sponsorowany ze środków budżetu Gminy Zamość.

 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments