Wystawa w Sitnie. Dzisiaj ostatni dzień (zdjęcia i filmy)

0
964

W Sitnie odbyła się po raz 31. Wystawa Zwierząt Hodowlanych, Maszyn i Urządzeń Rolniczych. Mimo niezbyt łaskawej pogody, wśród wystawców, jak co roku było tłoczno.  Zaprezentowało się blisko 400 firm z całej Polski. Można było odwiedzić stoiska firm produkujących maszyny i sprzęt rolniczy, narzędzia rolnicze, a także producentów pasz, nawozów i środków ochrony roślin. Dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska ogrodnicze prezentujące mnogość krzewów, sadzonek i roślin ozdobnych, a także lokalna oferta spożywcza. W Sitnie zaprezentowały się także firmy oferujące nowinki technologiczne i materiały budowlane nie tylko do rolnictwa oraz usługowe.

W konkursach oceniano króliki, kanarki, gołębie i drób ozdobny, owce, bydło i konie oraz drób użytkowy. Hodowcy otrzymywali nagrody za sukcesy hodowlane oraz udział w wystawie. W programie XXXI Wystawy Zwierząt Hodowlanych, Maszyn i Urządzeń Rolniczych znalazły się seminaria dotyczące np. pszczelarstwa czy uprawy orkiszu.

Wystawie towarzyszyło zwiedzanie muzeum i wnętrz Pałacu Malczewskich oraz wystawa fotografii dokumentująca 40 lat doradztwa w Sitnie, a także występy artystyczne. W sobotę uczestnicy bawili się razem z zespołem Masterfox, a w niedzielę z Trio Rodzinnym Badachowie i Camerata Belfer.

 

Poprzedni artykułPlaża Open to nie tylko siatkówka – to też Łowcy. B
Następny artykułBenefis Mistrza
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments