Józef Piłsudski i jego związki z Zamościem. Wystawa

0
1021

W tym roku przypada 150 lecie urodzin Józefa Piłsudskiego. W związku z tą rocznicą Sejm Rzeczpospolitej Polskiej ogłosił marszałka jednym z patronów 2017 roku. Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał Oddział Muzeum Zamojskiego zaplanowało szereg działań edukacyjnych i kulturalnych dla uczczenia postaci tego wielkiego Polaka. Rozpoczną się one 15 lipca, otwarciem wystawy „Józef Piłsudski. Zamość, Zamojszczyzna (w 150. rocznicę urodzin)” i potrwają do 5 grudnia 2017 r.

– Ekspozycji towarzyszyć będą wykłady, spotkania tematyczne i różnego rodzaju aktywności: spacer, gra miejska, warsztaty dla najmłodszych. – zapowiada Kinga Kołodziejczyk z Muzeum Zamojskiego w Zamościu – Nasze działania będą skierowane są do szerokiej grupy odbiorców, zarówno dzieci i młodzieży jak i osób dorosłych – mieszkańców Zamościa, jego okolic i turystów odwiedzających miasto

Ideą przewodnią projektu “Józef Piłsudski i Zamość” przygotowanego z okazji 150. rocznicy jego urodzin, jest przypomnienie postaci Józefa Piłsudskiego, jego działalności niepodległościowej i państwowotwórczej oraz kontaktów z Zamościem. Projekt realizowany jest w ramach programu „Patriotyzm Jutra” i został dofinansowany ze środków Muzeum Historii Polski.

Poprzedni artykuł„Przygoda z kajakiem” – obóz edukacyjno-wypoczynkowy dla dzieci i młodzieży polonijnej z Ukrainy
Następny artykułFestiwal “Stolica Języka Polskiego” – cała nadzieja w literaturze
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments