“Na pograniczu kultur. Sztuka sakralna w Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej.” Wystawa w Muzeum Zamojskim

0
1015

Dyrektor Muzeum Zamojskiego w Zamościu Andrzej Urbański zaprasza na otwarcie wystawy Na pograniczu kultur. Sztuka sakralna w Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej.

Eksponaty pochodzą ze zbiorów: Klasztoru O.O. Bernardynów w Radecznicy, Muzeum Diecezjalnego w Zamościu, Muzeum Kresów w Lubaczowie, Muzeum Sakralnego Katedry Zamojskiej, Muzeum Zamojskie w Zamościu, Parafii Konkatedralnej w Lubaczowie
Parafii Rzymskokatolickiej w Łukowej.

– Na wystawie prezentujemy dzieła z zakresu malarstwa, rzeźby, rzemiosła artystycznego, druki książkowe i dewocyjne druki ulotne będące przejawem wysokiej kultury artystycznej, ale też tradycji i pobożności polskiego ludu – mówi dr Piotr Kondraciuk, kurator wystawy – Jednym z cenniejszych zabytków będzie wyjątkowej klasy dzieło sztuki złotniczej – barokowa monstrancja pochodząca z Kościoła O.O. Franciszkanów w Zamościu, która niemal po 200. latach powróci na krótki czas do Zamościa.

Otwarcie wystawy odbędzie się w dniu 26 czerwca (poniedziałek) 2017 roku, o godz. 14.30 w siedzibie Muzeum Zamojskiego w Zamościu, przy ul. Ormiańskiej 26.

Wystawa będzie czynna od 27 czerwca do 10 września 2017 r.

Poprzedni artykułW maju 46 245 użytkowników na www.kurierzamojski.pl!!!
Następny artykułBajkowe wakacje w Stylowym
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments