Beata Ścibakówna na podsumowaniu akcji “Kilometry Dobra” [FILM]

0
1343

63 tys. 132 zł i 92 gr – dokładnie taką sumę udało się zebrać Polskiemu Stowarzyszeniu na rzecz Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie Koło w Zamościu w ramach III Ogólnopolskiej Kampanii “Kilometry Dobra”. Daje to wynik 1435 metrów dobra! To wielki sukces, który pozwoli placówce zrealizować ważne cele.

W 2016 r. w ramach Akcji “Kilometry Dobra” Stowarzyszenie PSONI Koło w Zamościu zebrało 62 700,00 złotych czyli 1425 metrów dobra. Dzięki tym środkom placówka mogła  prowadzić Świetlicę Rewalidacyjno – Rehabilitacyjną dla osób niepełnosprawnych intelektualnie po 25 roku życia oraz dofinansować prowadzenie Mieszkań Treningowych. W W tym roku dzięki zaangażowaniu wielu osób oraz hojności ludzi o wielkim sercu udało sie pobić ten rekord. Zebrano 63 132,92 zł. Pieniądze Stowarzyszenie ma zamiar przeznaczyć na zakup samochodu do przewozu osób niepełnosprawnych intelektualnie oraz na utworzenie i prowadzenie nowych form wsparcia dla osób niepełnosprawnych intelektualnie.

Dziś w siedzibie stowarzyszenia odbyło się podsumowanie akcji, podczas którego ogłoszono jej wyniki. W wydarzeniu udział wzięła pochodząca z Zamościa aktorka Beata Ścibakówna, która wraz z innymi znanymi Zamościanami – Waldemarem Barwińskim,  i Witoldem Pasztem, patronowała kampanii. Podczas uroczystego podsumowania zaprezentowano samochód zakupiony dzięki środkom zebranym w ciągu dwóch edycji kampanii.

Podopiecznymi PSONI Koło w Zamościu są dzieci i młodzież w wieku od 3 do 25 lat wychowankowie Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego (OREW), którzy realizują obowiązek szkolny w placówce z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym i  głębokim ze sprzężeniami oraz osoby dorosłe to uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej i Świetlicy Rewalidacyjno – Rehabilitacyjnej. Ponadto w OREW prowadzone są zajęcia Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka.
Wsparciem Stowarzyszenia objętych jest 154 dzieci i osób dorosłych.

Poprzedni artykuł42. ZLT: Znakomite aktorki w spektaklu “Madame de Sade”
Następny artykułks. Prałat Jan Zdzisław Ciżmiński – „Zasłużony dla Zamościa”
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments