Ściana Miast Partnerskich w zamojskim Ratuszu uroczyście odsłonięta

0
797

[AKTURALIZACJA]

Partnerstwo miast ma na celu wymianę kulturalną, gospodarczą, społeczną między miastami w różnych krajach czy nawet na różnych kontynentach. Umowy partnerskie miast obejmują także wzajemną promocję oraz wymianę młodzieży. Miasto Zamość postanowiło uwiecznić na jednej ze ścian Ratusza herby ośmiu miast z którymi obecnie współpracuje.

Herbów byłoby więcej, gdyby udało się odnaleźć dokumenty sprzed lat. Część dokumentacji dotyczącej miast partnerskich jest na przykład w posiadaniu jednego z byłych prezydentów. Obecnie Ratusz prowadzi prace nad uzupełnieniem brakujących informacji.

Schwäbisch Hall w Niemczech, Żółkiew i Łuck na Ukrainie, Loughborough w Wielkiej Brytanii, Sighisoara w Rumunii, słowacki Bardejov, niemiecki Weimar oraz Fountain Hills w amerykańskim stanie Arizona – herby tych miast od teraz widnieją na ścianie na klatce schodowej zamojskiego Ratusza.

Ich autorem jest zamojski artysta oraz nauczyciel Liceum Plastycznego – Maciej Sęczawa, którego zadaniem było zaprojektowanie kartuszy, napisów oraz aranżacja całości. Kartusze zrealizował w technice sgraffito natomiast same herby w technice fresku mokrego. Jak podkreślił autor herbów, gdyby powstały one wtedy, gdy wybudowano Ratusz, byłaby to właśnie ta technika.

W uroczystym odsłonięciu Ściany Miast Partnerskich Zamościa oprócz obecnych władz Miasta, uczestniczyli także byli włodarze Zamościa (dawno nie widzieliśmy w jednym czasie i miejscu tylu Prezydentów): Eugeniusz Cybulski, Marek Ciastoch, Marek Grzelaczyk, Marcin Zamoyski. To także za ich „panowania” w Ratuszu, miasto zawierało kolejne przyjaźnie z miastami.

Poprzedni artykułZamość: Podwórko Talentów NIVEA jest w zasięgu ręki. Głosujemy!
Następny artykułRowerowy Maj już za nami. Nagrodzono młodych rowerzystów
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments