Rowerowy Maj już za nami. Nagrodzono młodych rowerzystów

0
931

Maj upłynął uczniom zamojskich podstawówek pod znakiem rowerowych przejażdżek. W ośmiu szkołach podstawowych w mieście na rowery wsiadło prawie  300 – stu uczniów. Dziś na Rynku Wielkim odbyło się uroczyste podsumowanie akcji “Rowerowy Maj” podczas, którego nagrodzono: szkoły, które uzyskały największą “rowerową” frekwencję, najbardziej „rowerowe” klasy w danej szkole oraz najbardziej „rowerowych” uczniów.

W tegorocznej akcji udział wzięło 1200 dzieci, do jej końca wytrwało niemal 300. Najlepszą “rowerową” frekwencją  może pochwalić się Szkoła Podstawowa nr 4  (50,05 %) i to właśnie do niej powędrowała nagroda główna – czek na 3 tys. zł. Drugie miejsce przypadło w udziale Szkole Podstawowej nr 8 (45,30%), która otrzymała czek o wartości 2 tys. zł. Trzecie miejsce na podium zajęła Szkoła Podstawowa nr 7 (39,91%), która wygrała czek o wartości 1 tys. zł. Środki finansowe zwycięskie szkoły, przeznaczą na sprzęt rowerowy.

Tuż za podium znalazła się Szkoła Podstawowa nr 9 (39,64%). Piąta była SP nr 6 (37,91%), szóste miejsce zdobyła SP nr 3 (29,58%), siódme – SP nr 2 (18,31%), na ósmej pozycji znalazła się SP nr 10 (15,31%). Szkoły te otrzymały pamiątkowe statuetki oraz dyplomy.

Najlepsze klasy wybiorą się na film Auta 3 do CKF Stylowy.

Najlepsi uczniowie otrzymali wejściówki na basen oraz wśród nich zostały rozlosowane nagrody rzeczowe: rowery, dron, tablet, smartphone, wejściówki do parku linowego oraz Zamojskiego ZOO, drobne gadżety reklamowe.

Kampania “Rowerowy Maj” prowadzona we współpracy z Miastem Gdańsk (który był pomysłodawcą akcji), odbywała się w naszym mieście już po raz drugi. Jej głównym celem jest promowanie zdrowego trybu życia oraz redukcja problemów wynikających z nadmiernego zatłoczenia komunikacyjnego w rejonie szkół, szczególnie w godzinach szczytu porannego i popołudniowego. Akcja powoduje zmniejszenie ilości pojazdów, obniżenie hałasu, emisji spalin oraz poprawia poczucie bezpieczeństwa najmłodszych w rejonie szkół.

Opieka merytoryczna wraz ze wszystkimi niezbędnymi materiałami zapewniona została przez Urząd Miasta Zamość. Akcja wspomagana była działaniami prewencyjnymi zamojskiej policji i Straży Miejskiej. W skali kraju kampanię „Rowerowego maja” organizowało 21 samorządów, prawie 400 szkół i przedszkoli.

Poprzedni artykułŚciana Miast Partnerskich w zamojskim Ratuszu uroczyście odsłonięta
Następny artykułIII PRZEGLĄD FOTOGRAFII ZAMOJSKIE za nami
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments