Nagrody Semper Fidelis – Zamojski Dzień Papieski

0
1381

Od 18 lat w Zamościu 12 czerwca uroczyście obchodzony jest Dzień Papieski. Z racji tak uroczystej okoliczności, nastąpiło wręczenie jubileuszowych medali z okazji 25-lecia powstania diecezji zamojsko-lubaczowskiej, a także nagród Katolickiego Radia Zamość „Semper Fidelis”. Odbył się także Diecezjalny Koncert Uwielbienia, który zgromadził prawdziwe tłumy.

Kościół zamojsko-lubaczowski świętując jubileusz 25-lecia swojego istnienia uhonorował m.in. katechetów, kościelnych, doradców rodziny, organistów. Podziękowania odebrały następujące osoby: Tadeusz Antonik z Lubaczowa, Marzanna Bednarczuk z Hrubieszowa, Andrzej Białowolski z Wielączy, Henryk Bubiłek z Siedlisk, Edward Grela z Dołhobyczowa, Julian Habało z Oleszyc, Andrzej Juszczak z Jarosławca, Łukasz Kot z Zamościa, Elżbieta Król z Zamościa, Maria Kudełka z Józefowa, Marian Kurzyna z Kolonii Sól, Anna Litwin z Grabowca, Zbigniew Łukaszczuk z Zamościa, Janusz Łysakowski z Zamościa, Anna Matelak-Paterman z Zamościa, Bożena Sarzyńska z Modrynia, Stanisława i Jak Sękowscy z Sułowa, Maria Szado z Biłgoraja, Sabina Wilczyńska z Tomaszowa Lubelskiego, Krystyna Winiarczyk z Lublina, Jan Woś z Wieprzowa.

Miało miejsce także wręczenie dyplomów oraz specjalnie przygotowanych na tę okazję ryngrafów – nagród Katolickiego Radia Zamość. „Semper Fidelis”, czyli zawsze wierny otrzymali: SKOK im. Z. Chmielewskiego w Lublinie, ARiMR, firma GoldSun, Nadleśnictwo Tomaszów Lubelski, Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu, Zamojski Uniwersytet III Wieku.

Podziękowanie odebrali także Przyjaciele Ktolickiego Radia Zamość: mecenas Anna Molas, ks. Marcin Jakubiak oraz ks. Rudolf Karaś.

Na scenie wystąpili muzycy Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego pod batutą Tadeusza Wicherka, Marzena i Zbigniew Makłowicz (Zespół Muzyki Sakralnej LUMEN), Partycja i Jacek Kotlarscy (wokaliści Teatru Muzycznego ROMA), chrześcijańska formacja wokalna Razem za Jezusem oraz Chór Młodzieżowy. Koncert prowadził i zachęcał do modlitwy ks. Krzysztof Kralka z Pallotyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji w Lublinie.

 

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments