Jest dawca z akcji dedykowanej Łukaszowi Zwolanowi!

0
1016
GAIA

Podczas akcji zorganizowanej 5 listopada 2016 r. w Łabuniach i Zamościu dla Łukasza i innych pacjentów, zarejestrowało się 567 potencjalnych dawców. To aż 567 szans na skuteczne lekarstwo dla chorych na nowotwór krwi. Wśród nich jedna osoba z zarejestrowanych okazała się zgodna genetycznie dla potrzebującego przeszczepienia pacjenta.

Szukanie Dawcy dla potrzebującego przeszczepienia pacjenta jest jak szukanie igły w stogu siana. Prawdopodobieństwo sukcesu w najlepszym wypadku wynosi 1: 20 000. Bywają też sytuacje, kiedy pacjent ma tak nietypowy układ antygenów HLA, że znalezienie jego bliźniaka genetycznego jest praktycznie niemożliwe – prawdopodobieństwo spada do 1: kilku milionów. Chcąc pomóc Łukaszowi, rodzina, przyjaciele i znajomi zorganizowali akcję rejestracji potencjalnych dawców szpiku w Zamościu i Łabuniach pod hasłem Łukasz i Inni potrzebują Twojej pomocy. Wszyscy, którym los Łukasza nie jest obojętny przyszli zarejestrować się, jako potencjalni Dawcy. Zgłosiło się wielu mieszkańców Zamościa i okolic, którzy wierzą, że każdy zarejestrowany to szansa dla kogoś potrzebującego przeszczepienia. Już po ośmiu miesiącach od akcji okazało się, że na tej akcji, spośród 567 zarejestrowanych jedna osoba okazała się zgodna genetycznie z potrzebującym pacjentem.

Nowotwór krwi nie wybiera. Przychodzi jak najmniej oczekiwany gość i próbuje zrujnować życie gospodarza, bez względu na to, kto nim jest. Pomimo 29 milionów Dawców zarejestrowanych dziś w bazach na świecie, nadal dla 10% polskich pacjentów nie znajdujesię zgodnego Dawcy. Dlatego tak ważne jest, by ludzie się rejestrowali i jako potencjalni Dawcy szpiku lub komórek macierzystych, dawali szansę na życie osobom, które walczą z nowotworem krwi.

Cały czas możemy zarejestrować się jako potencjalni dawcy poprzez zamówienie pakietu ze strony internetowej www.dkms.pl. .

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments