W ramach trwającego, a właściwie dobiegającego już końca, 11. Zamojskiego Festiwalu Kultury „arte, cultura, musica e..”, na dzisiejszy wieczór zaplanowano Koncert festiwalowy na Rynku Wielkim pod tytułem „Wieczór neapilitański”.
W repertuarze „Włoskiej Nocy Operowej” wystąpi wyjątkowe w skali światowej, przebojowe rodzinne trio operowe Ballezza Opera Trio oraz Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego pod batuta Tadeusza Wicherka.

Początek koncertu o godz. 20.30 – wstęp wolny.
Agnieszka Adamczak-Hutek – sopran – Laureatka Konkursu im. Anneliese Rothenberger w Niemczech (I. nagroda) oraz International Hans Gabor Belvedere Singing Competition w Wiedniu (II. nagroda). Zadebiutowała na scenie Teatru Wielkiego w Poznaniu rolą Paminy w Czarodziejskim Flecie W. A. Mozarta (2005). Partie solowe w operach w Zurychu (2008-2010), Weronie (2010), Genewie (2010), Ammanie (2013), Oviedo (2014), Pampelunie (2014) i słynnym Opernhaus Zurich (2015). Występy na największych festiwalach operowych Europy, m.in Aix-En-Provence (Francja), Glyndebourne on Tour (Wielka Brytania), Kammeroper Schloss Rheinsberg (Niemcy). Brała udział w nagraniu płyty Huit chansons polonaises F. Poulenca (2011). Od 2015 r. występuje w przedstawieniu Maria Callas. Master Class z Krystyną Jandą.
Mikołaj Adamczak – tenor – Finalista najsłynniejszego konkursu wokalnego na świecie Hans Gabor Belvedere International Competition 2015 w Amsterdamie. Zadebiutował w 2011 roku na deskach poznańskiego Teatru Wielkiego partią Księcia w operze La bella dormente nel bosco O. Respighiego. Współpracuje z wieloma teatrami operowymi w Polsce. Od wielu lat zapraszany do gościnnych występów na galach operowych w Europie, m.in. Classic Open Air i Festival Kammeroper Schloss Rheinsberg (Niemcy), Classic Night (Szwajcaria).
Marcin Hutek – baryton – Laureat wielu konkursów wokalnych (m.in. w Zurychu, Częstochowie, Włoszakowicach). Zadebiutował w 2000 roku partią Chłopca w Czarodziejskim Flecie W. A. Mozarta na Opernfestspiele w Bad Hersfeld, a w 2008 roku na festiwalu w Altusried, już jako baryton partią Palego w Baronie Cygańskim J. Straussa. Występował na deskach teatrów w Berlinie, Zurychu, Porto, Poznaniu i Wrocławiu.

 

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments