W sobotę też załatwisz paszport

0
800

Ci, którzy na tygodniu nie maja czasu złożyć wniosku o paszport czy też udać się po jego odbiór, mogą to zrobić w najbliższą sobotę. Jutro, 10 czerwca 2017 r. Lubelski Urząd Wojewódzki organizuje dodatkowy dzień pracy, w ramach tzw. akcji „sobota z paszportem”.

W tym dniu punkty paszportowe w województwie, tj. Lublin, Chełm, Zamość, Biała Podlaska, Puławy oraz Kraśnik będą czynne w godz. od 8.00 do 15.00. Będzie można złożyć wniosek o wydanie lub odebrać gotowy paszport.

Dla wnioskujących o paszport jest  nowe ułatwienie.  Od 1 czerwca 2017 r. każdy, kto złożył wniosek o paszport może zostać powiadomiony sms-em lub e-mailem o tym, że paszport jest już gotowy do odbioru. Usługa jest bezpłatna. Żeby z niej skorzystać trzeba przy składaniu wniosku o paszport podać swój numer telefonu lub adres e-mail i wyrazić zgodę na przetwarzanie tych danych. Obywatel otrzyma informację, że paszport czeka na niego w urzędzie: sms-em „Twój paszport jest do odbioru w (nazwa urzędu, ulica)” lub e-mailem „Zapraszamy po odbiór paszportu w  urzędzie, w którym został złożony wniosek”. Można podać równocześnie numer telefonu i adres email.

Ponadto przypominamy, że wniosek o nowy paszport można złożyć w dowolnym punkcie paszportowym na terenie kraju, niekoniecznie w województwie, w którym jesteśmy zameldowani. Więcej informacji na https://www.mswia.gov.pl/pl/sprawy-obywatelskie/informacje-paszportowe

Poprzedni artykułFreedance – odbądź podróż w głąb siebie
Następny artykułCo tak zainteresowało Prezydenta Andrzeja Zastąpiło?
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments