Poznają Zamość śladami Stefana Milera

0
732
GAIA

Już po raz czwarty Zespół Szkół Społecznych im. Unii Europejskiej w Zamościu wraz z Ogrodem Zoologicznym im. Stefana Milera w Zamościu organizują dla żądnych przygód uczniów klas szóstych Grę Miejską „Śladami Stefana Milera – Poznaj Zamość”. Patronat Honorowy nad Grą objął Prezydent Miasta Zamość.

Gra rozpocznie się w piątek, 2 czerwca o godzinie 10.00 na Rynku Wielkim a jej zakończenie planowane jest ok. godziny 14.00 w ZOO.

Podczas Gry uczestnicy będą mieli przyjemność zapoznać się z postacią Stefana Milera – patrioty – legionisty walczącego o niepodległość Polski, przyrodnika – założyciela zamojskiego ZOO, poety i pedagoga – nauczyciela zamojskich szkół. Gracze odwiedzą ważne dla tego wyjątkowego człowieka miejsca, zapoznają się z fragmentami jego twórczości oraz dowiedzą się niejednej ciekawej historii o tej barwnej osobie. Oprócz tego będą mogli rozruszać szare komórki rozwiązując szyfry i zadania logiczne. Uczniowie będą mieli możliwość poszerzyć wiedzę, kształcić i rozwijać swoje zdolności, twórcze myślenie, umiejętności społeczne, komunikacyjne.

Drużyny uczniowskie (pięcioosobowe) pod opieką nauczycieli będą przemierzać miasto w poszukiwaniu miejsc, gdzie czekać ich będzie do rozwiązania wiele zadań tematycznie związanych z Zamościem i życiem Stefana Milera. W ciągu 4 godzin Gry na pewno nie zabraknie atrakcji!

Zwycięży zespół, który najlepiej poradzi sobie z zadaniami, oprócz nagród rzeczowych, zasłuży tym samym na wieczną chwałę i podziw pozostałych uczestników Gry.

Mamy nadzieję, że Gra pozostanie w pamięci uczestników, jako przyjemnie, mądrze i ciekawie spędzony czas oraz pokaże, że w Zamościu jest wiele osób i miejsc, które warto odkryć.

Bożena Wojciechowska, koordynator

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments