Dobry występ zamojskich zawodników boccia

0
968
GAIA

W Konopiskach  koło Częstochowy w dniach 25-28 maja 2017 r. odbyły się pierwsze, będące równocześnie eliminacjami do Mistrzostw Polski Boccia. Zawody miały rangę międzynarodową.

Zamojskie Placówki powołane przez Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym Krok za krokiem w Zamościu tj. Zespół Niepublicznych Szkół Specjalnych, Aktywny Klub Sportowy Osób Niepełnosprawnych i Środowiskowy Dom Samopomocy ”Krok Dalej” w Białobrzegach reprezentowało 11 zawodników oraz 8 osób kadry trenerów i asystentów.

– Zawody miały wysoki poziom – mówi Ireneusz Klimek, prezes Aktywnego Klubu Sportowego Osób Niepełnosprawnych „Krok za Krokiem” w Zamościu – Cieszy fakt, iż Polska Boccia rozwija się dynamicznie. A to w perspektywie Paraolimpiady w Tokio i Światowego turnieju Boccia w Poznaniu w Lipcu 2017 r. daje nadzieję na dobre wyniki. Nasi zawodnicy na tle krajowej czołówki prezentują się dobrze. Szczególnie wyróżnili się Paweł Krajewski, który po dogrywce przegrał z Mistrzem Polski. Natomiast Dominik Krajewski w pierwszym starcie w życiu zakwalifikował się do Ćwierćfinałów imprezy tej rangi, podobnie  jak Mateusz Pawelec.

Wyniki Turnieju Boccia w Konopiskach k. Częstochowy w poszczególnych kategoriach:

• kategoria BC1 II miejsce R. Skwaryło,IV miejsce A.Cios

• Kategoria BC2 IX miejsce K.Kopiel,XV K .Pomarański

• Kategoria BC3 V miejsce B.Nowosadowski VIII D.Krajewski

• Kategoria BC4 II miejsce P.Krajewski

• Kategoria BC5 V miejsce M.Pawelec

• Kategoria Open III miejsce KLONY (M. Nowosadowski, K. Jarmoluk, M. Pawluk)

O Boccia w Zamościu będzie głośno gdyż 1 czerwca odbędą się Mistrzostwa Województwa na Zamojskiej Hali Tenisowej OSIR. 7 Czerwca 2017 r. w ramach Dni Kultury Włoskiej odbędzie Piknik na Zamojskiej Starówce połączony z Otwartymi Mistrzostwami Miasta Zamościa. Zapraszamy do kibicowania i śledzenia doniesień medialnych.

Jesienią zaś (21-24 września 2017), w Zamojskiej Hali Tenisowej odbędą się Zawody o Puchar Polski Boccia.

tekst i fot. nadesłane

 

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments