Wyłudzali miliony z VAT. CBŚP rozbiło zorganizowaną grupę przestępczą[FILM]

1
1008
GAIA

Wyłudzali miliony z VAT. CBŚP rozbiło zorganizowaną grupę przestępczą

Lubelski oddział CBŚP zatrzymał 13 osób podejrzanych o działanie w zorganizowanej grupie przestępczej. Policja szacuje, że gang wyłudził ze Skarbu Państwa nawet 124 miliony złotych, obracając fałszywymi fakturami.
 Foto CBS 1 Wyłudzali miliony z VAT. CBŚP rozbiło zorganizowaną grupę przestępczą[FILM]
13 osób, w tym zawodników sztuk walki, zaangażowanych w przestępczy proceder wyłudzania VAT na obrocie bejcą ognioodporną i panelami fotowoltaicznymi zatrzymali policjanci lubelskiego CBŚP 
Jak powiedział IAR Rafał Szymański z Centralnego Biura Śledczego Policji gang na podstawie fikcyjnych faktur na sprzedaż bejcy ognioodpornej i ogniw fotowoltaicznych wyłudzał zwrot podatku VAT.
Zatrzymań jednocześnie w siedmiu województwach dokonali policyjni antyterroryści. Policjanci podejrzewali, że zatrzymani mogą posiadać broń. W gangu działali też mężczyźni zawodowo zajmujący się sztukami walk.
Prokuratura Okręgowa w Zamościu postawiła zatrzymanym zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej, oszustw i przestępstw skarbowych. Pięć osób trafiło do tymczasowego aresztu, a pozostałe objęto policyjnym dozorem lub zastosowano wobec nich poręczenia majątkowe. Policja zabezpieczyła majątek zatrzymanych na kwotę kilku milionów złotych.
W tej sprawie łącznie policja zatrzymała ponad 30 osób, a w areszcie na proces czeka już 18. Zabezpieczono majątek wartości blisko 41 milionów złotych.
Źródło:cbsp.policja.pl
 Foto: cbsp.policja.pl
- reklama-
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo

może nie wiedzieli że jest to nie legalne tak jak nachodźcy z bliskiego wschodu nie wiedzą że gwałcić i zabijać nie wolno w UE he he 🙂