Krasnobród: Burmistrz otrzymał absolutorium

0
2410
GAIA

Burmistrz Krasnobrodu Kazimierz Misztal ma absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Podczas sesji, która odbyła się we wtorek 23 maja za uchwałą w tej sprawie zagłosowało 12 radnych, czyli wszyscy obecni na sali. To jedna z pierwszych takich decyzji w regionie, a pozostałe samorządy mają na jej podjęcie czas do końca czerwca.

– Plan dochodów został wykonany w 102 procentach, a wydatków na poziomie 95 procent. Był to pierwszy niedeficytowy budżet w ostatnich latach. Nie zaciągnęliśmy nowych zobowiązań, a wcześniejsze zmniejszyliśmy do poziomu 11 milionów 250 tysięcy złotych. Na koniec tego roku kwota ta powinna być niższa o kolejny 1 milion – ocenia w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową Kazimierz Misztal.

Z inwestycji zrealizowanych w ubiegłym roku burmistrz Krasnobrodu wymienia m.in. przygotowanie dokumentacji i wykonanie części robót, związanych z modernizacją sieci energetycznej i przebudową oświetlenia ulicznego. Takie prace zostały wykonane m.in. w osiedlach „Podzamek” i Podklasztor, a ich koszt razem z dokumentacją to ponad 300 tysięcy złotych.

Poza tym w 2016 roku gmina dostosowała przedszkole samorządowe w Krasnobrodzie do wymogów przeciwpożarowych, a także zrealizowała kilka inwestycji drogowych, w tym niektóre wspólnie z Powiatem Zamojskim. Chodzi na przykład o budowę chodników przy ulicach Lelewela i Spokojnej, a także przebudowę ul. Nadrzecznej w Krasnobrodzie oraz dróg w Potoku-Senderkach i Hutkowie, ul. Lelewela, trasy w kierunku Wólki Husińskiej i w Majdanie Wielkim.

Wspólne z powiatem inwestycje drogowe Gmina Krasnobród realizuje także w kolejnych latach. W kwietniu tego roku rozpoczęła się przebudowa trasy powiatowej Jacnia – Krasnobród, a w planach na przyszły rok jest modernizacja ponad 4-kilometrowego odcinka trasy od Kalinowic w stronę Krasnobrodu.

żródło: Iformacyjna Agencja Samorządowa
- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments