Czytanie porusza – porusz się i przyjdź

0
934
GAIA

3 czerwca w całej Polsce w około 1300 bibliotekach (dokładna liczba znana będzie po akcji) odbędą się animacje, gry, projekcje, spotkania autorskie, spacery literackie oraz czytanie, malowanie, rysowanie – czyli wszystko to, co porusza: nas, naszą wyobraźnię… Nadchodzi III wydanie ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek – będzie się działo. W regionie dotychczas zgłosiły się biblioteki w Zamościu, Grabowcu, Sitnie, Krynicach, Tarnawatce, Szczebrzeszynie. Pierwszy raz na „nocnej liście” pojawiła się Biblioteka Publiczna Gminy Łabunie.

Gościem specjalnym „Łabuńskiej Nocy Bibliotek” będzie Stefan Darda, nazywany polskim KINGIEM (nie tylko z racji zbieżności imion), autor takich książek jak Dom na wyrębach, serii Czarny Wygon (Słoneczna Dolina, Starzyzna, Bisy i Bisy II), zbioru opowiadań grozy Opowiem ci mroczną historię i thrillera Zabij mnie, tato. Spotkanie będzie częściowo poświęcone książce Nowy dom na wyrębach – premiera już w czerwcu, a przedpremierowe czytanie fragmentów tylko w Łabuniach.

Z „Nocą bibliotek” startujemy w Łabuniach o 17:30. Na początek projekcja filmu Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Stella Nostra. Ekranizacja popularnej serii książek o przygodach dziecięcych detektywów. Zapraszamy zwłaszcza dzieci w wieku szkolnym.

Kolejny punkt programu to wspomniane spotkanie autorskie. Stefan Darda gościł będzie w Łabuniach od 19:00. Będzie można naznaczyć swoją kolekcję ręką autora lub dokonać przedpłaty na nową książkę z autografem.

Poruszeni lekturą wyruszymy na literacki spacer. Po 22:00 planujemy podchody Literackie -na trasie biblioteka – zespół pałacowo-parkowy.

Odbędą się bezbolesne „potyczki Słowne”, czyli drużynowy turniej SCRIBA.

Przewidziano też:

Leśmianienie łabuńskie, czyli flirt poetycki z Bolesławem.

MARATON FILMOWY – do rana (akcja ekranizacja) i czytanie opowieści z dreszczykiem pod kołderką lub kocykiem (należy wziąć ze sobą latarkę).

Oferujemy kawę, herbatę, gry planszowe, kolorowanki, itp. – można wziąć ze sobą kanapki, śpiwór, karimatę a nawet koc…

Nad ranem 4 czerwca odbędzie się losowanie nagród dla najwytrwalszych uczestników.

Uczestnicy niepełnoletni mogą wziąć udział w akcji za pisemną zgodą rodziców. Spotkanie autorskie ze Stefanem Dardą jest otwarte dla wszystkich chętnych. Na pozostałe atrakcje obowiązują zapisy. Na chętnych czekamy pod numerem telefonu 84 6113051, mailowo [email protected], zgłosić można się także przez Facebook biblioteki do 2 czerwca do godziny 17:00. Na Orzechową zaglądać jest zdrowo!

Głównym organizatorem akcji jest CEO Centrum Edukacji Obywatelskiej. Łabuńską część wspierają: LGD Ziemia Zamojska oraz Gmina Łabunie – Referat Promocji i Rozwoju. Patronat medialny nad „Nocą Bibliotek” w Łabuniach objął Nowy Kurier Zamojski.

Piotr Piela

Biblioteka Publiczna Gminy Łabunie

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments