Hetman wywozi punkt z Lublina

0
886

Bez bramek zakończyło się wyjazdowe spotkanie 29. kolejki IV ligi pomiędzy Hetmanem Zamość, a Lublinianką. W pierwszej połowie gospodarzom udało się strzelić gola, ale sędzia Arkadiusz Nestorowicz przy trafieniu Jarosława Milcza dopatrzył się spalonego. W drugiej odsłonie meczu arbiter nie uznał również gola Damiana Barana, który przed oddaniem strzału faulował jednego z obrońców Lublinianki. W spotkaniu z Lublinianką nie wystąpili Damian Kupisz i Szymon Solecki, którzy zostali zawieszeni na trzy mecze przez Lubelski Związek Piłki Nożnej za niesportowe zachowanie po derbach z Ładą 1945 Biłgoraj.
KOMENTARZE
Grzegorz Białek (trener Lublinianki):- Był to mecz na dobrym poziomie. Remis może cieszyć biorąc pod uwagę sytuację w tabeli, ale po spotkaniu pozostaje niedosyt. Z przebiegu gry uważam, że byliśmy zdecydowanie bliżsi odniesienia zwycięstwa. W pierwszej połowie Jarosław Milcz strzelił gola, ale sędzia odgwizdał spalonego, a ponadto mieliśmy trzy kapitalne sytuacje. W drugiej odsłonie ten zawodnik trafił w poprzeczkę. Po przerwie gra się wyrównała, ale Hetman poza końcówką spotkania nam nie zagrażał. Mogliśmy wygrać, ale trzeba szanować ten punkt, bo zespół z Zamościa to czołowa drużyna w lidze.
Krzysztof Krupa (asystent Marka Motyki):– Graliśmy w bardzo ciężkich warunkach pogodowych. Był to typowy mecz walki na remis ze wskazaniem na gospodarzy. W pierwszej połowie Lublinianka stworzyła sobie klarowniejsze sytuacje, ale w bramce dobrze zachowywał się Kacper Skrzypek jak i cała obrona. Niestety w tej odsłonie nie oddaliśmy ani jednego strzału w światło bramki. W drugiej części spotkania sytuacji meczowej nie wykorzystał Damian Ziółkowski. W doliczonym czasie gry Damian Baran wpisał się na listę strzelców, ale sędzia liniowy dobrze się zachował odgwizdując faul na obrońcy Lublinianki.
NASTĘPNA KOLEJKA
W następnej kolejce Hetman Zamość podejmie na własnym terenie Kryształ Werbkowice (27 maja, 17:00). Natomiast Lublinianka zagra na wyjeździe z Chełmianką Chełm.
Lublinianka- Hetman Zamość 0:0
Lublinianka: Krupa- Paździor, Kosiarczyk, Ptaszyński, Jezior, Skoczylas (62′ Kośka), Bednara (75′ Gutek), Kamola (78′ Prus), Sobiech, Stefański, Milcz (87′ Rasiński)
Hetman: Skrzypek- Bubeła, Kanarek, Luterek, Omański, Markowski, Czady (71′ Turczyn), Kamiński, Otręba (62′ Baran), Ziółkowski, Drozd
Żółte kartki: Piotr Stefański- Łukasz Kamiński, Przemysław Kanarek, Hubert Czady
Sędziował: Arkadiusz Nestorowicz (Biała Podlaska)

Poprzedni artykuł100- lecie. Piknik harcerski (filmy i zdjęcia)