Parkomaty na Starówce już czynne. Obowiązują też wyższe stawki

0
972

Parkomaty ustawione na Starym Mieście są już czynne. Od 15 maja działają cztery urządzenia, w których można kupić bilety parkingowe. Ustawiono je na ulicach: Kolegiackiej, Greckiej, a także na Placu Wolności i Placu Stefanidesa.

Obowiązywać zaczęły też wyższe stawki za postój w obrębie Starówki. Zgodnie z uchwałą Rady Miasta z 27.03.2017r. opłaty za parkowanie w strefie I (czyli na Starym Mieście) wynoszą: za pierwszą godzinę parkowania 3 zł, za drugą – 3,50 zł, za trzecią – 4 zł, za czwartą i kolejne – 3 zł. Opłaty są pobierane w dni robocze przez całą dobę. Weekendy i święta są zwolnione z opłat. Obsługa parkomatów nie jest skomplikowana, należy stosować się do instrukcji opisanych na urządzeniu. Do końca roku bilety parkingowe można kupować również u parkingowych. W strefie II płatnego parkowania (Nowe Miasto), stawki pozostały na dotychczasowym poziomie.

Ci, którzy nie chcą płacić, mogą skorzystać z bezpłatnych parkingów. Wokół Starego Miasta funkcjonuje ich kilka, np. przy: Lunecie (na ok.300 miejsc), PZU, Parku, Drodze Męczenników Rotundy).

Poprzedni artykułUdany start ZTN „Raptis” na turnieju w Warszawie
Następny artykułMiasto dopłaca do wymiany pieców. Część umów już podpisana
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments