Miasto dopłaca do wymiany pieców. Część umów już podpisana

0
795

Miasto Zamość podpisano już 22 umowy na dofinansowanie do wymiany pieców centralnego ogrzewania. Zamojski magistrat tak jak w zeszłym roku, dofinansuje mieszkańcom wymianę trujących pieców węglowych na bardziej ekologiczne źródła ciepła. 

W 2016 r. z takiego dofinansowania skorzystały 32 osoby. Jak informuje Marek Gajewski, Rzecznik Prasowy Prezydenta Wnuka – W tym roku takich umów ma być ok. 60 – do wyczerpania środków finansowych.

– Podobnie jak w roku ubiegłym, zdecydowanie największą popularnością cieszą się kotły gazowe. W dalszej kolejności kotły na ekogroszek (tylko 5 klasy, automatyczne). Najmniej jest jak dotąd chętnych na kotły opalane biomasą. – mówi Gajewski – Możliwe, że w przyszłym roku do obowiązującej uchwały („Regulamin udzielania dotacji celowej ze środków budżetu Miasta Zamość do wymiany starych systemów grzewczych w budynkach zlokalizowanych na terenie Miasta Zamość”) zostaną wprowadzone drobne korekty.

– „Rozważamy poszerzenie zapisów regulaminu np. w zakresie dofinansowania podłączenia nieruchomości do sieci centralnego ogrzewania, tak jak jest to możliwe w wielu innych miastach w Polsce” – wyjaśnia dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej Piotr Zając.

Na razie realizacja programu przebiega sprawnie i bez zakłóceń. Zainteresowanie uzyskaniem dofinansowania jest duże, na tzw. liście rezerwowej znalazło się dziesięć wniosków. Zgodnie z regulaminem, zostaną one zakwalifikowane do pozytywnego załatwienia w przyszłym roku.

Poprzedni artykułParkomaty na Starówce już czynne. Obowiązują też wyższe stawki
Następny artykułSierp i młot do usunięcia
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments