Co z przetargiem na “Grunt na medal”?

0
1102

Zwycięstwo w konkursie „Grunt na Medal” to przepustka do lukratywnego kontraktu inwestycyjnego. Teren położony przy ul. Hrubieszowskiej, który znalazł się w gronie zwycięzców w ubiegłorocznej edycji tego ogólnopolskiego konkursu nie znalazł jednak jeszcze inwestora. Dziś miało nastąpić rozstrzygniecie przetargu na sprzedaż gruntu. Nie było jednak chętnych.

Konkurs „Grunt na Medal”, prowadzony jest równolegle w szesnastu polskich województwach. Jego zadaniem jest wyłonienie w każdym regionie najlepszego niezabudowanego terenu inwestycyjnego (tzw. greenfield), o powierzchni co najmniej 2 hektarów, który w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego przeznaczony został pod projekt przemysłowy.

W 2016 r. w gronie zwycięzców znalazło się Miasto Zamość z terenem inwestycyjnym o powierzchni 4 hektarów położonym przy ul. Hrubieszowskiej. 20 października 2016 r. w Warszawie odbyła się gala wręczenia nagród laureatom.

Dobrze skrojona oferta oraz zwycięstwo w konkursie „Grunt na Medal” to przepustka do lukratywnego kontraktu inwestycyjnego. Statystyki agencji pokazują, że już ponad połowa z dotychczasowych zwycięzców konkursu zyskała inwestora. Zwłaszcza dla gmin z obszarów, gdzie pozornie rzadziej sięga wzrok inwestorów, jest to szansa, której nie wolno przeoczyć.

Miasto Zamość ogłosiło przetarg na nagrodzony grunt. Dziś miało nastąpić jego rozstrzygnięcie. Jak poinformował nas rzecznik Prezydenta Wnuka, Marek Gajewski – Nie było ofert na zakup terenu. Magistrat ma zamiar ogłosić kolejny przetarg.

 

Poprzedni artykułII edycja Biegu na obcasach już w ten weekend
Następny artykułRazem łatwiej pokonać raka
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments