Radni PiS skarżą uchwałę parkingową

0
880

Komunikat z konferencji prasowej Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości RM Zamość zorganizowanej w biurze posła Sławomira Zawiślaka w dniu 27.04.2017 r.

Uprzejmie informujemy, że Lubelski Urząd Wojewódzki w Lublinie zawiadomił o wszczęciu postępowania w sprawie stwierdzenia nieważności uchwały Nr XXVIII/334/2017 z dnia 27 marca 2017 roku w sprawie płatnego parkowania pojazdów samochodowych na drogach publicznych Miasta Zamość, w części obejmującej § 4 ust.3 i 4 uchwały.

  1. Zapisy o instytucji zameldowania wynikające z ewidencji ludności nie mogą być podstawą warunkującą nabycie praw w zakresie abonamentu.
  2. Regulacje kwestii abonamentu preferencyjnego określone w § 4 zapisane w uchwale, Rada Miasta posługuje się zamiennie pojęciami „mieszkańca” i „osoby zameldowanej” oraz „najemcy lokalu użytkowego” i „najemcy lokalu użytkowego będącego własnością miasta” – wskazane pojęcia nie są pojęciami tożsamymi i nie mogą być używane zamiennie.
  3. Uchwała w sprawie ustalenia strefy płatnego parkowania jest aktem prawa miejscowego a więc uchwały podejmowane przez organy samorządowe muszą zawierać sformułowania jasne, wyczerpujące, uniemożliwiające stosowanie niedopuszczalnego, sprzecznego z prawem luzu interpretacyjnego. Regulacja uchwały powinna zapewniać ten sam poziom praw i obowiązków dla adresatów znajdujących się w identycznej sytuacji.
  4. W obliczu trudnej sytuacji finansowej Miasta Zamość ponad 90 mln zadłużenia, podczas konferencji podniesiony został także temat braku możliwości pozyskania środków zewnętrznych, m. in. w ramach dofinansowania dróg z wieloletniego programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 -2019.
  5. Ponadto Klub Radnych PiS Rady Miasta Zamość zaprosił mieszkańców Zamojszczyzny i turystów na otwarcie wystawy pt. „Józef Piłsudski. Dziadek”, która odbędzie się w dn. 2 maja br. o godz. 8.30 na Rynku Solnym Starego Miasta Zamość.
  6. W trakcie konferencji Poseł Zawiślak odniósł się do sytuacji panującej w mieście Zamość. Przedstawił także swoje inicjatywy na rzecz rozwoju miasta i regionu, mi.in. interwencję w sprawie odtworzenia Biura Obsługi Klienta PGE Obrót S. A. w Hrubieszowie.

Z poważaniem
Klub Radnych
Prawa i Sprawiedliwości
Rady Miasta Zamość

Poprzedni artykuł45 tys. zł bezzwrotnej dotacji na własny biznes
Następny artykułBiuro Ochrony Środowiska i Zieleni Miejskiej ma nowego kierownika
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments